Ders Açma

Sisteme giriş yaptıktan sonra ekranınızın solunda şekildeki gibi bir panel görülür. Bu panelde Benim sayfam kısmında kendinize ait dersleri, Ana sayfa sekmesinden sistemde açılan tüm dersleri, Derslerim kısmında da liste şeklinde derslerinizi görebilirsiniz.

Kendinize ait yeni ders oluşturabilmeniz için öncelikle sistem yöneticiyle iletişime geçip kurs oluşturucusu yetkisi almanız gerekmektedir. Kurs oluşturucusu yetkisi aldıktan sonra panelinizin en alt kısmında Site yönetimi görünür hale gelir.

Site yönetimini tıkladıktan sonra şekildeki pencere açılır. Açılan pencerede Dersleri ve kategorileri düzenle seçeneği tıklanmalıdır.Dersleri ve kategorileri düzenle seçeneği tıklandıktan sonra Kurs ve kategori yönetimi sayfası açılır.

Açılan bu sayfada ders hangi kategoride açılmak isteniliyorsa önce kategori seçilir. Eğer mevcut kategorilerden herhangi bir kategoriye uymuyorsa şekilde görüldüğü gibi Ortak Dersler kategorisi seçilir ve açılan sayfada Yeni ders oluştur seçeneği tıklanır.Derse ilişkin bilgiler girildikten sonra Kaydet ve geri dön, Kaydet ve göster düğmelerinden birini tıklayarak dersi oluşturma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

En son değiştirme: 22 Mart 2017, Çarşamba, 05:54