1 Yaş

Eğitim Her Yerde’nin kuruluşunun üzerinden bir yıl geçmişken, sitemizin kuruluş hikayesini paylaşacağız bugün…

Sitemizin kuruluşu 19.02.2017 olsa da, kuruluşunun hikayesi aslında daha da eskilere dayanıyor. Merak etmeyin eski çağlara kadar gidip eğitim tarihi, insanlık tarihi kadar eskidir diye bir giriş yapmayacağız 🙂

Her eğitimci gibi ders işlemeye başladığımız andan itibaren hangi yöntemleri kullanarak bunu daha nasıl verimli hale getirebiliriz düşüncesinde olduk. Bildiğiniz gibi bir sürü web 2.0 aracı var. Bunların çoğunu kullandık, öğrencilerimizin görüşlerine göre kullanmaya devam ettik veya farklı yöntemler denedik.

Son olarak moodle öğrenme yönetim sistemini daha elverişli olacağını düşündüğümüz için kullanmaya karar verdik. Ancak ücretsiz moodle araçlarından, bazı özellikleri kısıtlı olması nedeniyle tam olarak verim alamadık.

Ve derslerimizi web destekli olarak işleyebileceğimiz bir site açalım dedik.

Sonra kişisel bir web sitesinin faydalı olacağı kitle çok sınırlı olacağı için, herkesin en azından ders notlarını paylaşabileceği bir sitenin daha iyi olacağını düşündük.

Herkesin ücretsiz olarak eğitime erişebilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulduğu için adı egitimheryerde.net oldu.

İlk başta anasayfasında duyuruların ve haberlerin yer aldığı, öğrenme yönetim sistemi, forum ve anket uygulamalarına bağlantıların bulunduğu bir site olarak erişime girdi 🙂

Zamanla öğrenme yönetim sistemlerinde çeşitli dersler açıldı, ders notları paylaşıldı, öğretim teknolojileri ile ilgili araştırmalara ev sahipliği yapıldı. Bir kişinin derslerini erişime açtığı bir siteden daha faydalı olmuştu, herkesin ders açabildiği ve herkesin erişimine açık olan bir sistem.

Durum böyleyken eğitimle ilgili yayınların da sitemizde eğitim alanından herkes tarafından yapılabilmesini sağlamak gerekiyordu. Bu nedenle sosyal medya üzerinden bizi takip eden değerli eğitimcilerimize sitemizde yazmak üzere davet gönderdik. Uzun zamandır eğitimin çeşitli alanlarından hocalarımız görüşlerini egitimheryerde.net aracılığı ile paylaşıyor.

Bir yılın ardından geriye baktığımızda kısa sürede takipçilerimizle ve eğitimcilerimizle çok geniş bir eğitim ailesi haline geldiğimizi görüyoruz. Eğitimle ilgili herkesin derslerini, yayınlarını ve yorumlarını paylaşabildiği eğitsel bir sosyal ağ olduk. Birlikte öğreniyoruz, gelişiyoruz, paylaşıyoruz… Hikayemizi yazmaya devam ediyoruz.

Bizi takip eden, eğitimci ve yazar olarak katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Eğitimle ilgilenen herkesi aramıza bekliyoruz.

Bize Yazar Olarak Katılmak İçin: https://egitimheryerde.net/wp-login.php?action=register

Takip Etmek İçin: Facebook , Twitter , Linkedin

 

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.