1. Anasayfa
  2. Değerlendirmeler

2017-2018 Döneminde 8.Sınıf Velisi Olmak

2017-2018 Döneminde 8.Sınıf Velisi Olmak
0

Son 4 yıldır sıklıkla kullanılmaya başlanmış olan “Teog Annesi” yada “Teog Velisi” kavramı dilimize iyice yerleşmişti. Ta ki TEOG KALKIYOR! haberi duyulana kadar.

Bu yıl çocukları 8. sınıfı okuyan anne ve babaların evlerinin içini düşünmeye çalışıyorum. Düşünmeye çalışıyorum derken zaten 8. sınıflarla ilgilenen bir eğitimci olarak yaşadıklarını, hislerini biliyorum. düzenli olarak yaptığım veli görüşmelerimden çıkan sonuç şudur ki; gerçekten kafaları allak bullak. Bir velim sürekli 147’yi arıyorum derken bir başkası her gün tüm eğitim haberlerini takip ediyorum ki gözden kaçan bir şey olmasın demekte. Birisi gelip 3 yanlış bir doğruyu götürecek mi? diye sorarken diğer bir tarafta öğrencim ise 2 yanlış yaparsam hiç doğrum gitmez değil mi öğretmenim diye sormakta.

Bizler 4 yıldan bu yana TEOG sisteminin avantajlarını, öğrenci lehine bir sistem olduğunu vurgularken birden sınavsız bir sistem açıklaması ile ne olduğunu bile anlayamadan bir kaos ortamının içinde bulduk kendimizi. Aralık ayı geldi. Sorulan soruların bir çoğu cevapsız kalmaya devam ediyor. Çocukların deyimiyle aklımızda deli sorular… Oysa en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir derlerken.

Olur mu? Okulun niteliklisi niteliksizi, eğitimin kalitelisi kalitesizi, öğrencinin başarılısı başarısızı, öğretmenin iyisi kötüsü, neye göre kimi göre. Olur mu?

Facebook Yorumları

1974 Çanakkale doğumludur. 1993 - 1997 yılları arasında Hacettepe Ünv Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalından mezun olmuştur. 2008 yılında Eğitim Yönetimi alanınında yüksek lisansını yapmıştır. 1997 yılından bu yana çeşitli özel öğretim okullarında uzman olarak görev yapmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.