1. Anasayfa
  2. Değerlendirmeler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
0

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı;

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Bugün Türk Milleti’nin iradesinin, kararlarının ve sesinin yegâne temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Türk milletinin varlığı ve kaderi üzerindeki hâkimiyetini resmen ilan ettiği günün yıldönümüdür. Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği bu anlamlı günü milletçe büyük bir gururla, şanla, şerefle kutluyoruz.

Millî iradeyi temsil eden Gazi Meclis Türkiye Büyük Millet Meclisi; İstiklal Harbine yön vermiş, milletimizin kurtuluş mücadelesini yönetmiş, birlik ve beraberliğimizin timsali olmuştur.

Millî kültürümüzü ve değerlerimizi yaşatmanın en temel yolu eğitimdir. Geleceğimizi inşa etme yolunda en büyük gücümüz de eğitimdir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık tarihimizi, kültürümüzü ve değerlerimizi aktarmak öncelikli görevlerimizdendir.

Sorumluluğumuzun bilincinde olarak evlatlarımızı millî ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyor ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır. Bu vesile ile bir kez daha ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurucu Meclisimizin tüm değerli üyelerini, Kurtuluş Savaşımızda mücadele vermiş kahramanlarımızı, gazilerimizi, ebediyete irtihal etmiş aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.