5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü

Samsun Canik Tevfik İleri 6/G sınıfı öğrencileri Dünya Öğretmenler Gününü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Hızla gelişen dünyamızda öğretmenlerin görevi sadece öğrencilerin belirli konulardaki temel becerilerini açığa çıkarmalarını sağlamak değil, aynı zamanda sorumluluğunu bilen, teknoloji ile ilgili, sağlık,çevre ve diğer sorunlar hakkında bilgiye dayalı kararlar verebilen yerel ve evrensel yurttaşlık bilincine sahip kişiler olmalarıdır.

Öğrencilerimizle ‘’Öğretmenler gününde neler yapabiliriz?’’ sorusuyla başladık. Kalplerimizin öğretmenlerimiz için ne kadar saygı ve sevgi ile dolu olduğunu göstermek için bundan daha iyi bir gün olamazdı. Öğrencilerin öğretmenlerine olan sevgilerini göstermek için bir çok yol vardı. Sınıf olarak bir etkinlik düzenlediler. Şiirler okudular, fıkra anlattılar, şarkılar söylediler.

Sık sık birbirimize olan sevgimizi ve saygımızı ifade etmeyi unutuyoruz. Bu amaçla belirli günleri ve haftaları kutluyoruz. Öğrencilerimiz öğretmenlerini ne kadar çok ve niçin sevdikleri hakkında kısa konuşmalar yaptılar. Öğrenciler gruplar halinde çalışarak öğretmenlerini özel kılan özelliklerini yazdılar. Etkinlikler kapsamında sınıfımızdaki akıllı tahta aracılığıyla Öğretmenlik mesleği ile ilgili EBA’dan videolar izlendi.

Öğrencilerimizde öğretmenler gününü kutlamanın sıradan bir şey olmadığını anlamalarını sağlamak ve onların hayatımızda ne kadar önemli olduklarını hatırlamaları konusunda farkındalık oluşturmak istedik.

Öğretmenlere olan saygımızı sadece bu günde değil devamlı olarak göstermeliyiz. Öğretmenler eğitime ışık tutanlardır. Öğretmenlerimize vereceğimiz en güzel hediye kendini iyi tanıyan, yeteneklerinin farkında olan, doğaya ve çevreye duyarlı,değerlerine sahip çıkan ve bu değerleri ileride seçeceği meslek vasıtasıyla insanlığa yardım etmek için kullanmayı hedefleyen, üreten, düzenli ve disiplinli çalışan öğrenci olmaktır. Bize verdikleri emekler için öğretmenlerimize müteşekkir olmalıyız ve onları daima kalbimizde hatırlamalıyız.

Başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimiz ve tüm öğretmenlerimizin Dünya öğretmenler günü kutlu olsun!

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.