At Şu Adımı!

Gençlerin eğitim ve gelişimine katkı sunmak adına TV programlarından seminerlere, birçok etkinlik ve projelere imza atan Osman Gökhan ÇAM yine gençlere fayda sağlayacak, kişisel gelişimlerine destek olacak bir kitap ile çalışmalarına devam ediyor. 

Daha önce TRT’de ve Akit TV’de yayınlanan “Gençlerle SoruYorum” programı ile  gençlerin görüş  ve düşüncelerini paylaşmalarına olanak sağlayan ÇAM, kitabıyla yine gençlerin hayatlarındaki dezavantajları nasıl avantaja çevirebileceğine rehberlik ediyor.  Kitabın tanıtımında şu ifadelere yer verilmiş:

“İşler bazen istediğimiz gibi gitmez. Gerçek hayat böyledir. Olaylar sarpa sardığında veya bazı şeyleri elimize yüzümüze bulaştırdığımızda kaçıp gitmek isteriz. Hatta yer yarılsa da içine girsem diye düşünür kendi kabuğumuza çekiliriz. En kötüsü de yenildiğimizi sanıp mücadele etmekten vazgeçeriz!

Oysa tüm cesaretimizi toplayıp özgüven ile o ilk adımı atabilsek başarı ve mutlulukla dolu bir yolun bizi beklediğini göreceğiz. 

İşte bu kitap tam da ihtiyacınız olduğu anda size şunu söylüyor:

At Şu Adımı!

Vazgeçme, mücadele et, başar! Kendi hikâyenin kahramanı ol!”

Kitabı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise sosyal medyanın gücü ile kitabı enteraktif bir hale getirmek. Kitap hakkındaki duygu ve düşüncelerini anlık olarak sosyal medyadan paylaşan gençler birbirleri ile bağ kurmaktalar. 

Yazarın kendi hayatından kesitlerin sunulduğu kitapta geçen isimlerin tamamı gerçek. Yaşanan olaylar birebir anlatılmış. Bunun içinde kitabı bir solukta okuyor ve okuma zevkine doyamıyorsunuz.

Kitabı aşağıdaki linkten sipariş verebilirsiniz:

https://www.kitapyurdu.com/kitap/at-su-adimi/487723.html&manufacturer_id=212352

Yazarın sosyal medya hesapları:

www.facebook.com/OsmanGokhanCAM 

www.twitter.com/OsmanGokhanCAM

www.instagram.com/OsmanGokhanCAM

Kitabın sosyal medya hesapları:

instagram.com/AtSuAdimi

Osman Gökhan ÇAM Kimdir?

16 Şubat 1987’de İstanbul’da Asım ve Leyla çiftinin üçüncü ve son çocukları olarak dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Pendik’te bulunan Mustafa Kâruşağı İlköğretim okulunda tamamladı. Ardından Sakarya – Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesini kazandı. Liseden mezun olduğu 2005 senesinde Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümüne yerleşti. Üniversiteden 2009 yılında mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler (2012) ve Kamu Yönetimi (2018) bölümlerini bitirdi. Sosyolog olmak amacıyla Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünü okumaya devam etmektedir.

2010’da Burcu KAHYACIK ile evlendi. 2014 yılında ilk çocukları Aişe Masal dünyaya geldi. Ardından 2016 senesinde oğulları Alp Eren doğdu.

Üniversite yıllarında Serenat adında kültür-edebiyat dergisi çıkaran ÇAM, Marmara Üniversitesi ve Çocuk Vakfı işbirliği ile 2008, 2009 yıllarında gerçekleştirilen 1. ve 2. Ulusal Çocuk ve İlk Gençlik Edebiyatı Buluşmalarının öğrenci komitesi başkanlığını yürüttü.

2010 yılında Şırnak- Cizre’ye Türkçe Öğretmeni olarak atandı. Cizre’de çeşitli projelere imza atmış “Cizre Okur –Yazar Buluşmaları” projesi ile 200 Cizreli genci 16 yazar ile buluşturmuştur. 4 yıl boyunca öğretmenlik ve idarecilik yaptığı Cizre’de son olarak Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nun kurucu müdürlüğünü üstlendi ve 2014’te İstanbul’a tayin oldu. Aynı yıl İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde görevlendirildi. Burada Yazarlar Okullarda projesi başta olmak üzere pek çok projenin koordinasyonunda ve icrasında görev aldı.

2016-2017 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe ders kitabı yazarı olarak görevlendirildi.

TRT Okul ekranlarında TRT, İstanbul MEM ve Yeşilay ortaklığıyla 13 bölüm yayınlanan “Savunuyorum” adlı münazara yarışmasında Milli Eğitim adına jüri başkanlığı yaptı.

Gençlerin gelişimine destek verip televizyon ekranlarından fikirlerini beyan etmelerine fırsat veren “Gençlerle Soru-Yorum” adlı TV programını hazırlayıp sundu. 50 haftayı aşkın süre devam eden programın tamamı canlı olarak yayınlandı.

Çocuk Vakfı tarafından yayınlanan “100 Temel Eser Raporu”nda görüşleri yer almış, Cizre Kaymakamlığınca yayınlanan Cizre kitabının koordinatörlüğünü yapmıştır. Ayrıca çeşitli internet sitelerinde ve dergilerde “Gençlik ve Eğitim” üzerine yazıları, incelemeleri ve görüşleri yayınlanmıştır.

Birçok sivil toplum örgütünün kuruluşunda ve yöneticiliğinde de aktif görev alan ÇAM, Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu üyeliğini sürdürmektedir.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Şırnak’ta yılın öğretmeni olarak aday gösterilen Osman Gökhan ÇAM çok sayıda başarı belgesinin yanı sıra ödül ile taltif edildi.

Halen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde görev yapan ÇAM, “Öğretmenlerimizle 2023’e” projesinin öğretmen eğitimcilerindendir.

VERDİĞİ EĞİTİM VE SEMİNERLER:

Hedef Belirleme ve Motivasyon

İletişim Becerileri

Etkili Sunum Teknikleri

Stres Yönetimi

Stratejik Liderlik

Beden Dili

İmaj Yönetimi

Stratejik PR Yönetimi

Etkili Konuşma

Güzel Konuşma ve Diksiyon

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.