1. Anasayfa
  2. Değerlendirmeler

Bir Hedefi Olmalı İnsanın


0

Merhaba gençler, bu günün tarihini bir yere not edin. Çünkü bir yıl sonra bu gün sizlerle yine bir araya geleceğim. Sınav maratonu bir başlar bir biter sonra tekrar yeni başlangıçlar. Her zaman dediğim gibi önemli olan sizsiniz. Sağlığınız, mutluluğunuz ve varlığınız her şeyden önemli. Önemli olan bir şey daha var geleceğinizin güzel temellerle oluşturulması. Sözü uzatmayayım 1-12 Temmuz arasında zorlu bir süreç sizlerle birlikte oldu. Kimi çok rahat kimi çok stresliydi. Anne ve Babalarıyla tercih döneminde ya rehberlik ya da onay amaçlı okullara başvuran yavrularımızla bire bir görüştüm. Onlara eğer bir fırsatın olsaydı ne yapmazdın diye sordum. Çünkü ne yaptıklarını çok iyi tahmin edebiliyordum. Ama ne yapmayacaklarının belirlenmesi belki bu zorlu süreci çok rahat geçirmelerine sebep olacaktı. Şimdi pişman olmanın, üzülmenin değil de önünüzde güzel bir hayatın olduğu nerede hata yaptığımızı ve bu hatalarımızı tekrar etmeden planlı bir şekilde yeni öğretim hayatımıza başlamanın zamanı. Ne olursa olsun geleceğe umutla bakmak ve sizlere bir üst öğrenim yerinizde başarılar dilemek bizim tek dileğimiz.

Sevgili gençler bizlerle birlikte olduğunuz sürede sizlere gerek benim gerek eğitim önderlerimizin her zaman dediğim bir şey vardı bir hedefi olmalı hedefini belirlemeli ve hedefini hayata geçirmede inançlı olmalı insan. Öncelikle hedef ve amaçlarınızın tam olarak neler olduğunu belirlemelisiniz. Ve hayallerinizi, hedeflerinizi amaçlarınızı düşünmek için kendinize zaman ayırmalısınız. Bu hedefi ya da hedefleri neden yapmak istediğinizi sorun kendinize. Bu hedeflerinizin gerçekleşebilmesi için hayatınızda neleri değiştirmemiz gerektiğini biliyor musunuz? Bunun cevabını vermek çok önemli. Mevcut durumunuzu bir gözden geçirin. Bu hedefleri bu gün yaptığınız gibi önce bir kağıda yazmanız ama mutlaka kalbinize kazıyarak gözünüzde değil yüreğinizde büyütmenizdir.

Hedefinizi belirledi iseniz ve inanırsanız emin olun ki işin çoğunu halletmişsinizdir. Şimdi bu büyük hedefiniz için daha küçük hedeflere ihtiyacınız olabilir. Bu işinizi kolaylaştıracaktır. Sizin en önemli planlamanızdan biri de zaman yönetimi olmalıdır. Büyük hedefinize adım adım ilerlediğinizi gördükçe kendinize olan güveniniz artacaktır. Hedeflerinizi şekillendirmek, geliştirmek, büyümek ya da ulaşmak istediğiniz hedefe ilişkin belirlediğiniz sorumlulukları hayata geçirme noktasında başta aileniz ve bizler her zaman yanınızdayız.

Sevgili gençler hayat bitmek bilmeyen bir sınavdır aslında. Karşınıza çıkacak tüm sınavları başarı ile vermeniz ümidiyle yolunuz, ufkunuz açık olsun.

Facebook Yorumları

Aslen Adanalı olup 1972 yılında İstanbul’da doğdum. ilkokulu İstanbul Özel Halil Vedat Fıratlı Pansiyonlu ilkokulunda, Ortaokulu Beyoğlu Piri Reis Ortaokulunda okudum. Lise öğrenimini Mersin Erdemli lisesinde tamamladım. Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü 1993 yılında bitirdim.14/02/1994 te Kahramanmaraş ili Ekinözü İlçesi Kabak tepe köyü Çınarlı Mezrasında Md.Ytk. Öğretmen olarak göreve başladım. Türkoğlu İlçesi Doluca Köyünde görev yaptım. 22/08/2002 tarihinde Kayseri ili Sarız İlçesi Ayranlık Köyüne Md.Ytk.öğretmen olarak göreve başladım, Sarız Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı, Müdür Vekilliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdür Vekilliği görevlerinde bulundum, 2005 Müdür Yardımcılığı sınavını kazanarak 28/09/2005 tarihinde Boydak İlköğretim Okulunda Müdür Yardımcısı olarak atandım.01.08.2006 - 24.04.2007 tarihi ve 01.07.2009 - 04.02.2010 tarihleri arasında Müdür Vekili olarak görev yaptım. 15.07.2011-26.06.2012 tarihleri arasında Talas Kamber İlköğretim okulunda ve 26.06.2012 -29.06.2016 tarihleri arasında ise Kani Arıkan Ortaokulunda Müdür olarak görev yaptım.29.06.2016 tarihinden itibaren Talas Durak Hava Demir Ortaokulunda Okul Müdürü olarak görev yapmaktayım..Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladım.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.