Çizgi Çizen Robot…

Öncelikle sizlere okulumdaki kulüpte yaptığım etkinliklerin içeriklerini bu şekilde aşama aşama paylaşımını sağlamak istiyorum. Bu robotu tasarlarken kullanacağımız malzemeler; çift taraflı bant, pil yatağı, 9V pil, karton bardak, silikon tabancası, 9V elektrik motoru, 4 adet keçeli kalem, küçük kesilmiş bir silikon parçası yeterli olacaktır.

Başlayalım robotumuzu tasarlamaya aldığımız karton bardağın alt kısmının ortasından elektrik motorunun ince demir ucunun geçebileceği delik açıyoruz. Bu delikten elektrik motorunu geçirerek çift taraflı bant ile sabitliyoruz. Dış kısmına pil yatağı yerleştiriyoruz. Pili elektrik motorunun uç kısımlarına bağlantısını sağlıyoruz.  Küçük silikon parçasını bardağın alt tarafına taktığımız dış kısma çıkan elektrik motorunun ince demir ucuna pervane olacak şekilde yerleştiriyoruz ki titreşimi daha fazla olsun diye. Artık son rötuşları yapmaya elimize aldığımız 4 keçeli kalemi bardağın dış kısmına belirli aralıklar yerleştiriyoruz. Bant ile her biri eşit yükseklikte olacak şekilde yerleştiriyoruz.

Robotunuz hazır çalıştırın bakalım. Kolay gelsin bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere…

ÇILGIN FENCİ

Facebook Yorumları
Büşra Akkiren hakkında 6 makale
TED HATAY KOLEJİ- FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMENİ ÇILGIN FENCİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ- PATOLOJİ LABORATUVAR TEK. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ/MASTER/FEN EĞİTİMİ PAYLAŞIM ZİRVELERİ ORGANİZASYON EKİBİ KODA GÖNÜLLÜSÜ EŞİT-İM PROJESİ EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ EĞLENCELİ BİLİM OKUL ÖNCESİNDE FEN VE DOĞA ETKİNLİKLERİ ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/ FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ STEM-MAKER-EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ-BİYOTEKNOLOJİ-ASTRONOMİ-BİLİŞİM

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.