Çocuğunuz Eğlenerek 4 İşlemi Öğrensin

Matematiksel 4 işlemi oyun oynayıp, eğlenerek öğrenmelerini sağlayan bir ders aracı, Matematiksel 4 İşlem Zeka İksiri, KOZALAK nasıl bir alet?

* Çocukların matematiksel 4 işlemi oyun oynayarak öğrenmelerini sağlar ve öğrenmeyi eğlenceli hâle getirir. Çünkü biliyorsunuz ki oyun, öğrenmenin en güzel yoludur.

* Bu alet ile çocuklar, 4 işlemle ilgili problemleri kendinden emin bir şekilde birbirleriyle paylaşarak, konuşarak çözmeyi öğrenmektedir. Kozalak üzerindeki ipi eliyle kullanarak matematik işlemi yapılırken, beyin farklı çalışmaya zorlandığı için bu da kişinin el-göz koordinasyonu sağlanırken, psikomotor beceri otokontrolünü artırmaktadır.

* Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerinin pratik olarak zihinden yapılmasını, bağımsız düşünülmesini ve Kozalak üzerinde gösterilmesini sağlar.

* Oyun oynayıp eğlenerek daha kalıcı öğrenme sağlayan bu ders aracı ile çalışan öğrenci, beyninin hem sol hem de sağ lobunu çalıştırmakta, onun için bu alet, analitik algıyı, stratejik düşünmeyi, problem çözme yeteneğini, sezgisel ve yaratıcı düşünme becerisini geliştirmektedir.

* Ders aracı üzerinde işlem yapan öğrenci, ip ile yaptığı işlemlerin bitiminde aracın arka kısmındaki cevap anahtarında, ip ile örtüşmenin sağlandığını görüp yaptığı işlemlerin doğru olduğu kanaatine varınca başarmanın hazzını yaşamaktadır.

Ayriyeten aynı zamanda, Büyük anne-baba (Alzheimer hastalığına şifa olan bu alet) ile torunların bir arada kaliteli zaman geçirmelerine vesile olmaktadır. Kozalak Ders Aracının Faydaları:

· Dört işlemi eğlenerek öğretmek.

· Kozalak sayesinde çocuklar, matematiğin ilk başlangıç evresi dört işlemi kolayca ve eğlenerek öğrenirler.

· Elektronik bir ürün olmadığı için çocuğunuzun el becerisi gelişir. Böylelikle çocuğunuzun bilişsel yetenekleri hızla gelişir.

· Evrensel bir dil olan matematiğin alfabesi niteliğindeki dört işlemi öğrenince dünya çocuklarıyla aynı dili konuşur.

· Mantıklı düşünme yeteneğinin gelişmesine katkı sağlar. Böylelikle karşılaşacağı sorunları muhakeme yeteneğinin gelişmesi nedeniyle kolayca çözer.

· Beynin düşünme, hafıza ve dil bölümlerini etkileyip gelişmesine katkıda bulunur.

· Yeni bilgileri öğrenmek veya daha önce öğrenilmiş olan bilgiyi hatırlama becerisini geliştirir.

· Planlama, organizasyon, dikkati odaklama, görünümün altında kalanı kavrama gibi işlev ve etkinliklerin yapılmasını geliştirir.

Fuat BAŞ

Matematik Öğretmeni

http://www.kozalakmatematik.com/

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.