1. Anasayfa
  2. Değerlendirmeler

Donanımlı Öğretmen


0

Eğitim, öğretimin temel taşlarından birisidir Sınıf Öğretmeni. Öğrencilere sadece temel dersleri vermekle kalmayıp müzik, resim, beden eğitimi gibi yetenek dersleri de vermektedir.

Yetenek derslerinde ne yazık ki tam donanımlı bir eğitim almadıkları için yeteneği olan öğrencilere yol gösterecek yeterlilikte, yeteneği olmayan öğrencilere de onları gelebileceği son seviyeye çıkaracak nitelikte bir eğitim verememektedirler ki zaten kendileri de bu seviyeye gelecek bir eğitim almamışlardır.

Üniversitelerden başlayarak, 2 dönem de çok az kredi ile alınan bu yetenek derslerinin yaygınlaştırılması, sınıfların bölünerek öğrenci sayılarının daha az olduğu ortamlarda gerekirse 4 yıl boyunca bu derslerin devam etmesi gerekmektedir.

Kurumlarda çalışan Sınıf Öğretmenleri için de nitelikli hizmet içi eğitimlerle bu yönde gelişim sağlanmalıdır.

Herkes her alanda yetenekli olamaz bunu ummak, bunun beklentisine girmek zaten doğru değildir ancak herkesin gelebileceği bir seviye vardır en azından buna ulaşmayı hedeflemek, bunun için çabalamak gerekmektedir.

Doğuştan bazı yetenekler getiririz; ama gelişimimizi büyük bir dünyanın binlerce etkisine borçluyuz. Bu dünyadan bize uygun olanı ve elimizden geleni kendimize malederiz.

Wolfgang Van Goethe

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.