1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Eğitimde Toontastic 3D ile Çalışmalar

Eğitimde Toontastic 3D ile Çalışmalar
0

Toontastic 3d programını öncelikle tablet ve ya telefonlara indirebilirsiniz.  Toontastic programı; geleceğin yazarlarını, yönetmenlerini, mucitlerini ortaya çıkarmak için ve aynı zamanda parlak fikirleri olan kişilerin kendilerini yansıtabilecekleri bir animasyon programıdır.

Kısa hikaye ise başlangıç, orta ve son bölüm olmak üzere yazarların hikayeleri üç bölümde canlandırabileceği bölümdür.

Klasik Hikaye bölümü ise; “ Setting(Kurgu), Conflict( Çatışma), challenge(meydan okuma), climax(Düğüm) ve resolution (çözüm) bölümden oluşmaktadır.

Bilimsel Rapor bölümü ise  Soru-Hipotez-Deney-Deney Sonuçları ve Sonuç bölümlerinde oluşmaktadır.

Hikaye bölümlerinde yazarlar kendi hikayelerine özgü karakterleri çizip animasyonunu oluşturabilirler. Bilimsel rapor kısmında ise genç mucitler araştırmalarını, sonuçları ile beraber animasyon şeklinde canlandırabilir.

Yeni yönetmenler için ideal bir program olan Toontastic 3d; mekan oluşturma, karakter oluşturma, karakterlere özgün ses kaydı yapmak da mümkün kılmaktadır.

Eğitimde toontastic nasıl kullanılır?

Öğrenciler kendi karakterlerini çizebilir, mevcut Toontastic karakterlerini kişiselleştirebilir ve hatta yüzlerini kendi başlarına karakterlere ekleyebilirler. Okudukları kitapları canlandırabilirler, Fen Bilimlerinde yaptığı araştırmaları canlandırabilir hatta kendi fikirlerini animasyon şeklinde sınıfına sunabilirler.

Kaynakça: https://toontastic.withgoogle.com/

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.