1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

GoAnimate İle Kendi Animasyonunuzu Hazırlayın

GoAnimate İle Kendi Animasyonunuzu Hazırlayın
0

Öğrencilerin enerji ve dikkatlerini ders içerisinde toparlamak bazen zor olabiliyor. Anlatacağımız konu onlara sıkıcı gelebiliyor ve ister istemez derse karşı ilgileri azalıyor. O ders onlar için yeterince verimli geçmiyor ve hedeflenen kazanıma ulaşamayabiliyorlar. Bazen de derse girişte konu ile ilgili dikkatlerini çekme ihtiyacı duyabiliyoruz. Katılımı arttırmak, öğrencilerin dikkatini çekmek ve derse motive başlamasını sağlamamız gerekiyor. Burada iş biz öğretmenlere düşüyor. Dersi onlar için daha eğlenceli, verimli ve dikkat çekici hale getirmeliyiz. Konumuz ile ilgili bir animasyon ile dersi onlar için daha eğlenceli ve verimli hale getirebiliriz. Ancak bazen anlatacağımız konu ile ilgili internette uygun animasyon bulmakta zorlanabiliyoruz ya da istediğimiz standartta ve konu kapsamında dikkat çekici bir animasyon bulamıyoruz. İşte bu aşamada yapmamız gereken kendi animasyonumuzu kendimiz hazırlamak. Evet! Doğru okudunuz kendi animasyonlarınızı kendiniz kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz karakterleri, arka planları, renkleri, şekilleri, yazıları, resimleri kullanarak anlatabileceğiniz konuya uygun animasyonunuzu hazırlayabilirsiniz. Bunun için birçok uygulama ve platform mevcut. Tek yapmanız gereken yapacağınız çalışmayı önce tasarlayın ve sonrasında işe koyulun. Ben size bugün kendi animasyonunuzu kolaylıkla hazırlayabileceğiniz GoAnimate den bahsedeceğim.

GoAnimate herhangi bir programlama bilmenizi gerektirmeyen bulut tabanlı bir animasyon video yazılımıdır. Burada yapacağınız çalışmalarda sürükle ve bırak yöntemiyle karakterler, sahne, ses efektleri ve müzik üzerinde değişiklikler yaparak programın animasyon özelliklerini tamamen özelleştirebiliyorsunuz. Ücretsiz sürümünde bazı hareketler sınırlı olmakla birlikte, ücretli sürüme geçtiğinizde animasyonunuzda çok daha fazla özelleştirme yapabiliyorsunuz.

GoAnimate

https://goanimate.com/  adresine girerek sisteme üye olabilirsiniz. Sisteme üye olduktan sonra animasyon oluşturmaya tıklayarak çalışmanıza başlayabilirsiniz. Animasyonunuzda kullanacağınız sahne, karakter, metin, müzik ekleme gibi çalışmaları ilgili sekmelerden yararlanarak yapabilirsiniz.

Kendi oluşturduğunuz animasyonlar ile derslerinizi artık daha dikkat çekici ve daha verimli hale getirebilirsiniz.  Tasarlayın ve uygulamaya geçin.

Resim2 | Eğitim Her Yerde

Facebook Yorumları

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Yazarın Profili

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.