Her Nota Bir Umut Projesi

Siirt Atatürk Anadolu Lisesinin Rehberlik Servisinin ve Müzik kulübünün yürüttüğü

´´Her Nota Bir Umut´´ projesinin ikinci ayağında Siirt İline bağlı Kemerli Köyü İlkokulunda mini bir konser gerçekleştirdik.

Proje aracılığıyla mini bir konser verip ilkokul çocuklarına müziği sevdirme, enstrümanlarla tanıştırma ve sosyalleşmelerini sağlama adına bir adım daha attık.

Öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirip, yönlendirerek müziği sevdirmeyi ve bir enstrüman çalma yeteneğini geliştirmeyi, iş birliği ile etkinlikleri gerçekleştirerek  sosyalleşmesini, kendi yeteneklerinin farkına vararak öz güven sahibi olmalarını, topluma duyarlı çalışmalar aracılığıyla sorumluluk ve paylaşma bilincinde olmaları amaçlanmaktadır.

‘’Her Nota Bir Umut‘’ Projesi Desteklerinizi Bekliyor

Hedef kitlemize yönelik amaçlarımızdan biri de müzik enstrümanlarını ilkokul öğrencilerine tanıtıp onların ilgilerini çekmek ve enstrümanları tanımalarına yardımcı olmak fakat enstrüman yetersizliğinden dolayı bu amacı tam anlamıyla gerçekleştirmede sıkıntılar yaşıyoruz.

Projenin daha sağlıklı işleyişi için enstrümanlara ihtiyacımız var siz de projemize destek verip ilkokul çocuklarını mutlu etmek ve belki de onların müzikle ilk tanışmalarına olumlu katkıda bulunmak istiyorsanız  bingolsafa@gmail.com adresinden bize destek olabilirsiniz.

 

Safa BİNGÖL

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi

Okul Psikolojik Danışmanı

http://siirtaal.meb.k12.tr/icerikler/her-nota-bir-umut_4970324.html

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.