1. Anasayfa
  2. Değerlendirmeler

Her Şeyin Skora Bağlı Olması

Her Şeyin Skora Bağlı Olması
0

Her şeyin skora bağlı olması…

Galatasaray’ın eski çalıştırıcısı Igor Tudor, Türk futbolunun sıkıntısını anlattı.

“Yabancı sınırı getirdiler ancak bu onlara kesinlikle yardımcı olmayacak. Çünkü problemleri, onu yaratan nedeni görmezden gelip çözemezsiniz. Türkler’deki problem her şeyin skora bağlı olması”

Hırvatistan’ın Jutarnji gazetesine konuşan Galatasaray’ın eski çalıştırıcısı Igor Tudor, Türk futbolunun acı gerçeklerini iyi tespit etmiş. Türk futbolunun neden daha ileri gidemediği ile ilgili soruya Igor Tudor:

“Okullardaki eğitim sistemini değiştirmeleri gerekiyor. A Takım için her şeye sahipler, yabancı futbolculara pahalı bonservisler ödeyebiliyorlar. Yerli futbolcuların daha çok süre alması için yabancı sınırı getirdiler ancak bu onlara kesinlikle yardımcı olmayacak. Çünkü problemleri, onu yaratan nedeni görmezden gelip çözemezsiniz. Türkler’deki problem her şeyin skora bağlı olması. Bu yüzden de teknik direktörler gençlerden ziyade daha tecrübeli isimlere forma veriyorlar” ifadelerini kullandı.

http://orvedospor.com/tudor-cozumu-bulmus-okullardaki-egitim-sistemini-degistirsinler/

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.