İngilizce Dil Becerilerinizi Geliştirme Üzerine 6 Kitap Önerisi
0

Ana diliniz İngilizce olmadığından kusursuz İngilizce becerileriniz için çözmeniz gereken birçok konu vardır. Öğrenci ya da yetişkin olun, İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek için sizlere önereceğim 6 kitap etkin dil öğrenimi için önemli bir fayda sağlayacaktır. İster sınavlara hazırlanın, ister günlük yapılan dil hatalarını en aza indirin ya da dil bilginizi daha da belirginleştirin. Sunacağım 6 kitap sizlere çok verimli bir şekilde hitap edecektir.

1.Kitap Önerisi : Spoken English for My World

İyi okuma ve yazma becerilerine sahip kişiler için bile İngilizce konuşmak bazen en zor beceridir. Bu kitap, öğrencinin kişisel, profesyonel ve sosyal dünyaları gibi çeşitli durumlarda konuşulan dilini belirginleştirmesine yardımcı olur. Sınavların yanı sıra etkileşimli bir  yerleşik ses ve video bileşenleri ile birlikte önemli bir katkısı olmaktadır. Sözlü gramer ve sözlü kelime dağarcığıyla ilgili bölümler içeren bu kitap, İngilizceyi günlük hayatında daha iyi konuşmak isteyenler için eksiksiz bir kaynak olmaktadır.

spokenenglish | Eğitim Her Yerde

Yazar: Sabina Pillai

 

2.Kitap Önerisi : Be Grammar Ready

40 yıldan daha fazla yazarlık deneyimine sahip bir İngiliz gramer uzmanı tarafından yazılan bu kitap, Hint dili öğrenenlerin özel ihtiyaçlarını akılda tutmakta ve Hint bağlamlarına göre uyarlanmış örnekler ve uygulama için alıştırmalarla birlikte kullanım hakkında güncellenmiş gramer kuralları ve bilgiler sağlamaktadır. İngilizce kullanımlarında doğruluk elde etmeleri için öğrencileri önemli ölçüde desteklemektedir.

be grammar | Eğitim Her Yerde

Yazar: John Eastwood

 

3.Kitap Önerisi : The Definitive Guide to IELTS Academic

IELTS Akademik ve Genel Eğitim için ayrı kitaplardan oluşan seri, IELTS’e  hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Bu seri okuma, yazma, dinleme ve konuşma dahil olmak üzere testin dört bölümünü de kapsamaktadır. Aynı zamanda ses ve video materyal bileşenlerini de içermektedir.

the defini | Eğitim Her Yerde

Yazarlar: Audrone Rakauskiene, Irena Ragaiiene.

 

4.Kitap Önerisi : Common Errors in Everyday English

Bu kitap sadece yaygın olarak yapılan hatalardan ibaret değildir. Sıklıkla yanlış telaffuz edilen kelimeler de dahil olmak üzere genellikle yaptığımız bazı aldatıcı hataları içermektedir. Ayrıca bilmeden yapılan gramer hatalarını, sık kullanılan ve karıştırılan ifadeleri de kapsamaktadır. Bu kitap kesinlikle değerli bir rehber, doğruluk kontrol kaynağı ve kullanımı kolay bir kullanım kılavuzu olarak işlev görebilmektedir. Temel yazma becerilerinde önemli bir desteği olacağını söyleyebilirim.

common | Eğitim Her Yerde

Yazar: Saumya Sharma

5.Kitap Önerisi : The Elevate Series

Bu kitap İngilizce dili kapsamında temel, orta ve ileri seviye olmak üzere üç seviyeye hitap eden bir üçlü settir. Uluslararası dil çerçevesiyle eşleştirilen bu kitap serisi dil bilgisi ve kelime bilgisinin yanı sıra dört temel beceri (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) dahil olmak üzere öğrencilerin çok yönlü İngilizce bilgilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

the elevate | Eğitim Her Yerde

Yazarlar: Shefali Ray, Samathmika Balaji

 

6.Kitap Önerisi : The Giver

Kolay bir gramere sahip olması ve zor kelime içermemesi sayesinde hızlı bir şekilde okunabilecek bir özelliğe sahip olan bu kitap pratik yönde önemli bir kaynaktır.  Bu kitap genellikle geçmiş zamana atıfta bulunduğu için gramer yapılarını kavramanızda da sizlere önemli bir destek sağlayacaktır.

lois | Eğitim Her Yerde

Yazar: Lois Lowry

 

Sefa Sezer

İngilizce Öğretmeni

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.