İş İngilizcesi Kapsamında Pazar Analizi
0

İş İngilizcesi dili, sahanın öznel ve nicel bir değerlendirmesinden sonra çerçeve haline getirilmiştir. Örnek olarak piyasadaki eğilim, ürün portföyleri, müşteri işletmeleri ve işletme yapısı her şekilde bu eğitim içeriğine dahil edilmektedir. Pazarın aktörlerine ilişkin iç görüler, çalışma yöntemlerinin derinlemesine bir incelemesini sağlamak için ek olarak literatür çalışmaları yapılmıştır. İş İngilizcesi dili, sayısız kuruluşun varlığı nedeniyle önemli bir pakettir. Pazarı besleyen iç ve dış bileşenlerin etkisini kapsayan bir dalgalanma alanına sahiptir. Bundan dolayı müşterilerin piyasa hareketlerini meşru bir şekilde anlamalarına yardımcı olmaktadır. Önemli aktörler dahil olmak üzere tüm piyasa sahnesini tasvir etmektedir. Organizasyonlardan sergilere, talep ve tedarik çizelgelerinden yaratma ve kullanım tasarımlarına kadar her şey İş İngilizcesi paketinde yer almaktadır. Örneğin; “iletişim kanalları ve iş İngilizcesi dil eğitimi pazarındaki gelişimsel açılışlar” isimli proje birincil verileri kapsamaktadır.

iş ingilizcesi

İş İngilizcesinin dil eğitimi olarak kategorize edilmesi önemli bir kazanç sağlamaktadır. Pazarın topografik bölümü hakkında derin ayrıntılar için faydası olabileceği gibi denetçiler piyasanın mevcut ve gelecekteki modellerini değerlendirme şansı yakalayabilmektedir. İş İngilizcesi “Mesleki İngilizce” kapsamında bu eğitime olan yüksek talep , tahmin dönemi boyunca küresel iş İngilizcesi dil eğitimi pazarının büyümesini sağlamak için çok önemli olmaktadır. Havacılık, otelcilik, finans işlemleri, hukuk ve adli işlemler, tıp ve mühendislik gibi çeşitli iş segmentleri için özel olarak İngilizce dil eğitimi biçimlerine olan talepte bir artışa tanık olmaktadır. Bu eğitim, pazarda faaliyet gösteren birçok satıcıyı çok çeşitli kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş eğitim kursları sunmaya teşvik etmektedir. Eğitim içeriğinde aynı zamanda satıcıların yeni gelir yaratma fırsatları yaratmasına ve ürün portföylerini genişletmesine olanak sağlamaktadır.

2021- 2027 yılları arasında vizyon odaklı yapılan araştırmalar içerisinde pazar, birçok aktörün varlığı nedeniyle parçalanmış durumdadır. Mesleki eğitim kapsamında İş İngilizcesi paketi, müşterilerin pazardaki konumlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için iş İngilizcesi eğitimi pazar raporu da sunmuş ve pazar liderlerinin ayrıntılı bir analizini sağlamıştır. Bu araştırma öncesinde küresel iş İngilizcesi eğitim pazarı  kapsamında 2020-2024 dönemi için yapılan araştırmalar 26,2 milyar ABD doları büyüme potansiyeline sahip olduğu sonucunu göstermiştir. Rapor, ilk beş satıcı tarafından sunulan temel ürünleri ve bunların pazarın genel büyümesine katkılarını vurgulamıştır.

2027 In Ingilizcesi | Eğitim Her Yerde

Küresel dijital İngilizce dil öğrenme pazarı sektör araştırması pazar büyüklüğü, pay, büyüme, maliyet, gelir, talep ve arz verileriyle sektöre genel bakışı kapsamaktadır. Dijital İngilizce dil öğrenimi araştırması değer zincirinin ayrıntılı bir tanımını ve distribütör analizini sağlamıştır. Global Dijital İngilizce Dil Öğrenme Pazarı araştırması, bu raporun anlaşılmasını, kapsamını ve uygulamasını geliştiren kapsamlı veriler sağlayarak tüketici tercihine ilişkin raporları içermektedir.

1- ) “Küresel Dijital İngilizce Dil Öğrenme Pazarı” – Küresel dijital İngilizce öğrenme pazarı, son kullanıcı (akademik olmayan öğrenciler ve akademik öğrenenler), dağıtım (şirket içi ve bulut tabanlı) ve coğrafya (APAC, Avrupa, MEA, Kuzey) tarafından bölümlere ayrılmıştır. (Amerika ve Güney Amerika).

2-) “Küresel Çevrimiçi Dil Öğrenme Pazarı” – Küresel çevrimiçi dil öğrenme pazarı, dile (İngilizce, Mandarin, İspanyolca ve diğerleri) ve coğrafyaya (APAC, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve MEA), ürüne (kurslar, çözümler ve uygulamalar) göre bölümlere ayrılmıştır. )

 • Pazar temsili – ana oyuncular, analiz, büyüklük, işletmenin durumu, SWOT analizi 2021-2028.
 • Bölgesel kapsam – Kuzey Amerika (ABD; Kanada; Meksika), Avrupa (Almanya; İngiltere; Fransa; İtalya; Rusya; İspanya vb.), Güney Amerika (Brezilya; Arjantin vb.), Orta Doğu ve Afrika (Suudi Arabistan; Güney Afrika vb.)
 • Metodoloji – Birincil ve ikincil araştırmanın bir karışımı
 • Rapor kapsamı – istatistikler, fırsatlar, zorluklar, itici güçler, kısıtlamalar, sınırlar, pazar büyüklüğü, pay ve eğilimler.
 • Tahmin dönemi – 2021 – 2028

3-) Raporda her yarışmacı için bilgiler şu verileri içermektedir;

 • Şirket Profili
 • Ana İşletme Bilgileri
 • SWOT analizi
 • Satış, Gelir, Fiyat ve Brüt Kar Marjı
 • Pazar payı

4-) Raporda ele alınan Dijital İngilizce Dil Öğrenimi ürünlerinin en önemli türleri;

 • Çevrimdışı / Sınıf Tabanlı Öğrenim
 • Çevrimiçi öğrenme
 • Harmanlanmış öğrenme

5-) Bu raporda yer alan Dijital İngilizce Dil Öğrenimi pazarının en önemli uygulama bölümleri;

 • Bireysel Öğrenciler
 • Eğitim Kurumları
 • Devlet Kurumları
 • Kurumsal Öğrenciler

KAYNAKÇA

KSU | Sentinel Gazetesi
English soccer at breaking point over abuse on social media (Scnow.com)
Junior Business Representative DACH – German|English
Jill Doss Raines, Scholars to the rescue: Lexington professor launches tutoring business

Sefa Sezer

İngilizce Öğretmeni

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.