1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Matematik Netleri Nasıl Artar?

Matematik Netleri Nasıl Artar?
0

Sevgili Öğrenciler sınavlara hazırlanırken belki de netlerinizin artmaması konusunda en çok sıkıntı yaşadığınız ders matematik. Bu yazımdan sonra netleriniz en kolay matematikte artacaktır. Peki matematik netleri nasıl artar?

İlk önce konuların hepsini öğrenmeliyiz ve öğrenirken de neden? niçin? nasıl?… sorularını sormalıyız. Konular öğrenilirken test çözerek de bilgiyi soruda nasıl kullanmamız gerektiğini de öğrenmeliyiz. Her konudan sonra o konun testini çözmek gerekir. Bu arada en önemli dönemde ise yapılamayan soruların çözümlerini kesinlikle öğrenmek gerekir.

Matematik Netleri

“Uğraşmadığın soruyu hocana sorman senin zararına, uğraşıp da çözmediğin soruyu da sormaman da zararına“

Konular ve test çözme işi bittikten sonra artık deneme çözme zamanı;

Zorluk derecesi orta olan bir denemeyle başlayabilirsiniz. Denemeden sonra yapılamayan soruların hepsini tek tek belirleyerek neden yapılamadığını orta koymak gerekir. Örneğin dikkat eksikliği, konu eksikliği, bilgi eksikliği, az soru çözme eksikliği… Sorun nedir? Her soru için bu çıktıyı yapmak gerekir.

Sorunlar belirlendikten sonra bu sorunların üstünden gelmek için gerekenler yapılıp bir sonraki denemeye girmek gerekir. Her denemeden sonrada bu çalışma yapılmalı. Böylelikle matematik netlerimizin artacağını göreceksiniz.

ISRARLA ÇALIŞILIRSA HER ZORLUĞUN AŞILACAĞINI UNUTMAYIN …

SAMET ÖZKEPİR

MATEMATİK ÖĞRETMENİ

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.