Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor!

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansı’na sunulan ‘ Akıl ve Zeka Oyunları’ projesi destek almaya hak kazandı.

Proje sözleşmesi GEKA Muğla yatırım ofisinde İlçe Milli Müdürü İsa Bal tarafından Geka temsilcileri Hüseyin Çiftçi, Sayın Mehmet Sert ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi personelleri Munise Emek Sarıoğlu ve Sedat Değer’in katılımlarıyla imzalandı.

Proje kapsamında ortaokul kademesinde 60 öğretmene akıl ve zeka oyunları eğitici eğitimi verilecektir. Eğitimler sonrasında sertifika alan öğretmenler T.C. Milli Eğitim Bakanlığımızın seçmeli ders olarak ortaokul kademesinde uygulanan Zeka Oyunları dersini açabilecektir. Katılımcılar tarafından proje kazanımlarının okullarda yaygınlaştırılması beklenmektedir.

GEKA yönetim kurulu Muğla, Denizli ve Aydın Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları ve her ilden birer kişi olmak kaydıyla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşmakta olup Güney Ege Kalkınma Ajansı Muğla, Denizli ve Aydın İllerinde kalkınmayı sağlayacak faaliyetleri destekler.

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.