1. Anasayfa
  2. Haberler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Hisselerini Devretti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Hisselerini Devretti
0

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk’tan anlamlı hareket. Ziya Selçuk, Maya Okulları’ndaki tüm hisselerini devretti.

Hisse devri, kabinenin açıklanmasının hemen ardından 18 Temmuz’da gerçekleşti. Ticaret Sicil Gazetesi’ndeki bilgilere göre, Selçuk, Maya-Gen Eğitim Yayıncılık Bilgisayar İnşaat Gıda Turizm Ticaret Limited Şirketi’ndeki hisselerini Oktay Selçuk’a devretti. Böylece Ziya Selçuk’un okuldaki görevleri de sona ermiş oldu.

Yasal olarak bakan ve milletvekilleri, şirketlerin yönetiminde bulunamıyorlar ancak hisse sahibi olabiliyorlar. Selçuk’un zorunlu olmamasına rağmen Maya Okulları’ndaki hisselerini devretmesi siyasi etik açısından kendi tasarrufunda gerçekleşmiş bir uygulama olmasıyla vatandaşlardan takdir topladı.

2002’de kurulan okulun Diyarbakır, Manavgat, İncek ve Oran’da yerleşkeleri var. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi kapsamında eğitim veriyor.

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.