1. Anasayfa
  2. Haberler

Müsteşar Tekin, Aamir Khan´ı Kabul Etti

Müsteşar Tekin, Aamir Khan´ı Kabul Etti
0

Türkiye’de bulunan Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin´i ziyaret etti.

Khan’ı makamında kabul eden Tekin, ünlü yıldızı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, çocuklara Khan´ın “3 İdiot” ve “Her Çocuk Özeldir” filmlerini önerdiklerini söyledi.

Tekin’in Khan’a, Türk eğitim sistemine ilişkin bilgisi olup olmadığını sorması üzerine Aamir Khan, “Henüz bilgim yok. Türkiye´yi tanıdıkça bu ziyaret vesilesiyle Türkiye´yi daha çok öğrenmeyi diliyorum. Filmlerimdeki hikayeler, film olmadan önce beni etkiledikleri için bu filmleri çektim.” değerlendirmesinde bulundu.

“Hindistan Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa ‘ezberci eğitimle’ mücadele etmek için mi film çekiyorsunuz?” diye soran Tekin, Khan ile eğitim konularını işleyen filmler üzerine sohbet etti.

Khan, özellikle 9. ve 10. sınıf öğrencileri için eğitici televizyon programları ve dizileri bulunduğunu ifade ederek, liseden mezun olmadan önce gençlerin bunları izlemelerini tavsiye etti.

https://twitter.com/EmineAzdiken/status/916320226513481730

Haberin kaynağına ulaşmak için tıklayınız

Bonus :)

https://twitter.com/aamir_khan/status/916702760149639168

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.