1. Anasayfa
  2. Makaleler

Öğrenmenin Yaşı Yoktur

Öğrenmenin Yaşı Yoktur
0

Merhaba Arkadaşlar. Ben AYDIN-Koçarlı Atatürk İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. İlk yazımda ne yazsam diye düşünürken beni değiştiren şeyi anlatmaya karar verdim.

21. yılımı doldurdum. 20. yılımda artık herşeyi biliyorum derken eTwinning platformuna dahil oldum. Anladım ki öğrenmem gereken çok şey varmış. İşte o zaman hatırladım. ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR.

Öğrencilerime farklı etkinlikler sunabilmek, onları yeni ortamlara dahil edebilmek, yeni arkadaşlar edinmelerini sağlamak, geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemelerine yardımcı olmak ve onları küçük twinnerlar yapmak için çok çalıştım.

Sene sonunda gördüm ki hepsi kendine güvenen, başarılı, düşünen, araştıran vb. birçok özelliği üzerinde taşıyan bireyler haline gelmiş. Emin olun eTwinning sizlere ve öğrencilerinize çok şey kazandıracak. Sizler benim gibi geç kalmayın. Hemen eTwinning üye olun ve gelecek için güzel bir adım atın. Görüşmek üzere…

Facebook Yorumları

Merhaba. Çocukluğumdan itibaren ilkokul öğretmeni olmak isterken kendimi Ziraaat Mühendisi olarak buldum. Ancak öğretmenlik hayalimden hiç vazgeçmedim. 1997 yılında tanınan haktan yararlanarak öğretmenliğe ilk adımımı attım.Şu anda Aydın Koçarlı Atatürk İlkokulu'nda sınıf öğretmeniyim. 6 ila 10 yaş arasındaki çocuklarla çalışıyorum. Yirmi bir yıllık öğretmenim. Daha fazla öğrenmek isteyen genç öğrencilerime öğretmeyi çok seviyorum. Amacım öğrencilerimi her yönüyle desteklemek ve onları en iyi şekilde çalışmaya teşvik ederek gelecek için emin adımlarla ilerlemelerini sağlamak. Öğrencilerimin hayal gücü ile harikalar yapabileceğine inanıyorum çünkü hayal ediyorum. İşimi seviyorum. Mesleğimle ilgili yenilikler ve gelişmeler yakalamaya çalışıyorum. Drama, sanat, matematik, kültür, gelenekler, okumayla ilgileniyorum. Ayrıca el sanatları yapmanın ve eğitici oyunlar oynamanın keyfini sürüyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Sabiha Ebcim

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.