Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

24 Kasım’ın Öğretmenler ve öğrenciler için ayrı bir yeri vardır. Öğretmenler için kutsal mesleği icra etmenin öğrenciler tarafından tebrik edilmesi ve onlara duyulan saygı ve sevginin gösterilmesidir. Her ne kadar sınıflarda öğretmenlerimiz bir kelime öğretmek için boğaz patlatırken öğrenciler her zaman işin şakasındadır fakat öğretmenlik mesleği sabır ister. Güzel ve eşsiz vatanımızın dört bir yanında canla başla çalışan öğretmenlerimiz bulunmaktadır.Köylerde ki öğretmenlerimiz gerçekten zorluklar ile öğrenci okutmak nedir çok iyi bilir.

Öğretmen hedefleri olan derdli insandır. Kendisine emanet edilen yavruları dönemin şartlarına göre yetiştirendir. Nasıl çiftçi ektiği tohumun derdine düşerse öğretmen de talebelerinin derdine düşen ve onları kurda kuşa yem etmeyendir.

Bugün Türkiye O’nu tanıdı! O, Birol Danışman kendisi İzmir’in Bayraklı ilçesine bağlı Gazeteci Çetin Altan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Fizik öğretmenliği yapmakta O öğretmenliği bir yaşam biçimi olarak kendisine adapte etmiş koca yürekli öğretmenlerden biri “Öğretmenlik mesleği yaşamın her anında destek olan kişilere verilen isimdir Öğretmenlik sadece okulda-derste olunmaz” sözü ile aklımıza kazındı. 2 yıl boyunca kas hastası öğrencisini arabasıyla evinden alıp okula götüren Birol hocamızın öğretmenler gününü kutluyoruz.

“Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak lazım.”

Aliya İzzetbegoviç

Ülkemizin güzel yürekli insanları bu millet sizlerin yetiştirdiği nesil ile yol alacaktır sizler bir fenersiniz ve öğrencilerinize yol göstereceksiniz.

 

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.