1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Önce Resimler Sonra Çocuklar Canlansın

Önce Resimler Sonra Çocuklar Canlansın
0

Eğitimde ”Arttırılmış Gerçeklik” uygulamaları giderek daha da yaygınlaşıyor. Özellikle ilkokul öğrencilerinin ders süresi boyunca sıkılmadan, dikkatleri dağılmadan ve eğlenerek öğrenecekleri, en önemlisi mutlu olacakları uygulamalar her geçen gün sınıflara giriyor. Bunlardan bir tanesi de QUIVER.

Quiver öğrencilere 3 boyutlu düşünme becerisi kazandırıyor, hayal güçlerini geliştiriyor ve öğrenirken eğlenmelerini sağlıyor. Üstelik her branştan öğretmenin ücretsiz olarak faydalanabileceği bir uygulama. http://quivervision.com/ adresinde her dersten çok sayıda ücretsiz olarak indirilebilen resimler mevcut. İndirilen resimleri çocuklar istediği renkte, şekilde boyayabiliyor. Boyama bittikten sonra uygulama yüklü olan akıllı telefon ya da tablet vasıtası ile resimlere bakıldığında çocukların boyamış halleriyle resimler canlanıyor ve 3 boyutlu hale geliyor. Örnek videoyu linkten izleyebilirsiniz.

Quiver uygulamasının eğitimde kullanımında da farklı örnekler karşımıza çıkabiliyor. Quiver ile resimler üzerinde dersinizi anlatabilir, yarışmalar yapabilir, panolar düzenleyebilirsiniz. Resimleri ve dolayısıyla öğrencilerini canlandırmak isteyen öğretmenlerimiz mutlaka denemeli.

Facebook Yorumları

1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini İstanbul’da Ülkü İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitiminin ilk 2 senesini Vefa Poyraz Lisesi’nde, son 2 senesini ise Plevne Lisesi’nde Yabancı Dil Bölümü’nde tamamladı.2003 yılında Haliç Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü %100 YÖK Burslu olarak kazandı ve 2007 yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi programı yüksek lisansını yapmaktadır. Askerliğini Anıtkabir Komutanlığı Muhafız ve Merasim Bölüğü’nde rehber olarak tamamladı. Çeşitli devlet okulları, kolej ve dershanelerde görev yaptı. Şu anda halen ÖZKUR-BİR üyesi olan Özel Devran İlk ve Ortaokulu’nda müdür olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda ÖZKUR-BİR İlkokul Komisyonu ve TÜYÇEP (Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Eğitim Platformu ) üyesidir. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Yazarın Profili

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.