1. Anasayfa
  2. İyi Örnekler

SAMSUN-Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Dünya Çevre Günü Etkinlikleri

SAMSUN-Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Dünya Çevre Günü Etkinlikleri
0

 

Dünya Çevre Günü 100’den fazla ülkede kutlanmaktadır. İnsanoğlunun çevreyi korumak için bir şeyler yaptığı gün olarak bilinir.

Doğayla barışık nesiller yetiştirmek, sürdürülebilir ve sağlıklı bir çevreye sahip olmak için ‘’5 Haziran Dünya Çevre Günü’’ okulumuzda sosyal bilgiler öğretmenimiz Rukiye Kahraman rehberliğinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Doğa Atölyesi ağaç , çiçek ve bitki  kartları ile eşini bulma oyunu oynandı. Öğrenciler gruplara ayrılıp okul etrafında ağaç, bitki ve çiçekleri bulmaya çalıştılar. Daha sonra istenilen bitki,ağaç ve çiçeklerden en çok bulan grup 1. seçildi.Teknoloji ve tasarım öğretmenimiz Elif Kubin Hoşgit öğrencilerimize bitkileri tanıttı nasıl faydalı bir şekilde yararlanabileceğimiz konusunda bilgi verdi.

Ayrıca bu yılın teması olan ‘’Plastik Kirliliğine Dur Diyelim’’ ile ilgili çeşitli bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Doğal alanlara,vahşi yaşama ve doğaya büyük bir tehdit oluşturan plastik kirliliği ile ilgili neler yapabiliriz, öğrencilerle tartışıldı. Plastikleri denize atıyoruz bu da insanoğlu ve denizde yaşayan canlılar için büyük tehlike oluşturuyor. EBA dan Dünya Çevre Günü ile ilgili  bilgilendirici videolar akıllı tahtalar aracılığıyla izlendi. Öğrencilerimizde çevre bilinci hakkında farkındalık oluşturmak istedik.

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.