1. Anasayfa
  2. İyi Örnekler

SAMSUN-Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Ekmeğimi Kazanıyorum Projesi

SAMSUN-Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Ekmeğimi Kazanıyorum Projesi
0

SAMSUN – Canik Tevfik İleri Ortaokulunda 23 .05.2018 Salı  günü öğrencilerimizde ekmek israfı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sosyal bilgiler öğretmenimiz Çiğdem Özman rehberliğinde  ‘’Ekmeğimi Kazanıyorum’’  projesi kapsamında  ”Bayat Ekmekli Tarifler ” kitabı oluşturulmuştur.

Ekmek insanoğlunun beslenmesinde en büyük unsurlardan biridir ve günümüzde çok miktarda üretilip tüketilmekte bir o kadar da israf edilmektedir. Dünyada açlık yüzünde ölen birçok insan varken ekmeğin israf edilmesi çok üzücüdür.

Toplumumuzda ekmeği çöpe atmak kötü bir davranış biçimi olarak görülmektedir. Ekmek israfı ihmal ve bilgisizlikten kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle okulumuzda ekmek israfını önlemek için öğrencilerimize ekmeğin sağlıklı bir şekildedeğerlendirilmesi konusunda bilgi verebilmek için ‘’Ekmeğimi Kazanıyorum’’ başlıklı projeyi başlatık. Öğrencilerimiz evlerinde ebeveyinleri ile beraber bayat ekmekle yapılan çeşitli tarifler denediler. Amacımız öğrencilerimizde ekmek israfı konusunda farkındalık oluşturmaktı. Tariflerin tümünü içeren web 2.0 araçlarını kullanarak bir kitap oluşturduk.

Duyarlı olalım, ekmek israfını azaltalım.

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.