1. Anasayfa
  2. İyi Örnekler

Samsun- Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Europe Code Week (Avrupa Kodlama Haftası) Etkinlikleri

Samsun- Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Europe Code Week (Avrupa Kodlama Haftası) Etkinlikleri
0

Samsun- Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Europe Code Week (Avrupa Kodlama Haftası) 6- 21 Ekim 2018 tarihleri arasında kodlama eğitimine farkındalık oluşturması ve öğrencilerimize yeni beceriler kazandırması için çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kodlama diğer adıyla programlama belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelmektedir.Kodlama ve Dijital okur yazarlığı daha eğlenceli bir hale geçirmek için okulumuzda çeşitli aktivite ve etkinlikler yapıldı. Öğrencilerde bilişsellik ve algoritmik düşünme, problen çözme ve yaratıcılık becerilerinin geliştirilmesi amaçlandı. 6. sınıf öğrencilerimiz code.org sitesine üye yapıldı ve bir kursu tamamladılar. Kursu başarıyla bitiren öğrenciler sertifikalarını okulda düzenlenen bir tören ile aldılar. Okulda öğrencilerimize kodlama haftası tanıtımı yapmak için bir pano düzenlendi.

Günümüzde çocuklarımız zamanının çoğunu bilgisayar oyunlarıyla geçirmektedir. Kodlama ile bilgisayarda geçirdikleri zamanı eğlenerek öğrenerek geçirirler. Böylece bilgisayar karşısında tüketici değil üretici konuma geçerler. Analitik düşünme becerileri, sebep sonuç ilişkisi kurma ve işbirliği halinde çalışma yetenekleri gelişir. Gerçek hayatla bağlantı kurarak günlük hayattaki sorunlara çözüm bulabilirler.

Avrupa Kodlama Haftası

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.