SAMSUN-Canik Tevfik İleri Ortaokulunda İngilizce Koridoru Açılışı

SAMSUN – Canik Tevfik İleri Ortaokulunda İngilizce Koridoru açılışı yapıldı.

Öğrencilerimizin öğrenmelerinde  okulun fiziki yapı ve donanımı ile öğrenme çevresi önem taşımaktadır. Araştırmalar, çevrenin insan davranışları üzerindeki etkisinin büyük olduğunu  ve  tasarım,renk ve düzen gibi algıları etkileyerek davranışlara yön verdiğini göstermektedir.

İngilizceyi sadece sınıfta değil okul koridorlarında da görerek-yaşayarak öğrenmelerini sağlamak ve dil eğitimi farkındalığı kazandırmak için İngilizce öğretmenimiz Zeynep Civil tarafından İngilizce Sokağı oluşturulmuştur. Zeynep Civil ‘‘Yıllar boyunca İngilizce öğrenilemeyen zor bir ders olarak görülmektedir. Öğrencilerimizin yabancı bir dili öğrenmesi için İngilizce’ye maruz kalmaları gerekmektedir. Okulumuzdaki koridora çeşitli İngilizce materyaller koyarak öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyorum. Öğrencilerimizin İngilizce kelimeleri ezberlemeleri için çevrelerinde görmek istiyorlar. Öğrencilerimi eğlenerek öğrenmeye motive etmek, ve günlük hayatta pratik bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak için İngilizce koridorumuzu hazırladık’’ dedi.

Koridorda İngilizce, aile ağacı, renkler, sayılar, kıyafetler, haftanın günleri, meyveler, zıt kelimeler, vücut bölümleri, meslekler, sebzeler, mevsimler, hava durumu  afişleri yer alacaktır. Ayrıca 3 boyutlu strafor çalışmaları köşesi, günlük hayatta kullanılan İngilizce cümleler köşesi bulunmaktadır. Koridorda bulunan sınıf kapılarına da İngilizce kapı giydirmeleri yapılmıştır. Okul koridorumuz; öğrencilerimizin öğrendikleri bilgileri pekiştirmek, günlük hayata kullanmak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlayacaktır.

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.