Sempozyum Notları – ITTES 2018

Bu sene Trakya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünün ev sahipliğinde düzenlenen, 6. Uluslararası Öğretim Teknolojileri ve Öğretmen Eğitimi Sempozyumu’na bildirilerimizi sunmak üzere katıldık. Anlık olarak canlı yayınlarla ve sosyal medya paylaşımlarıyla neler olduğunu aktarmaya çalıştık ancak sempozyum notları şeklinde özetlemekte fayda var 🙂

ITTES 2018 Sempozyum Notları

12 Eylül 2018 saat 09.30’da renkli bir açılışla program başladı.

Genel teması “Hakikat Sonrası Çağda Eğitim ve Teknoloji” olarak belirlenen sempozyumun panellerinde Post-Truth konusu üzerinde duruldu.

Anadolu Üniversitesi’nden Prof.Dr. H. Ferhan ODABAŞI’nın sunumu:

https://twitter.com/canmese/status/1039794045323751424

Cambridge Üniversitesi’nden Prof.Dr. Rupert WEGERIF’in sunumu:

Prof.Dr. Rupert WEGERIF’e, sosyal medya hesabımızla sunumunun Türkçe ve İngilizce versiyonlarını paylaştığı için ayrıca teşekkür ediyoruz 🙂

Hakikat Sonrası Çağda Eğitim ve Teknoloji

Education and Technology in the Post-Truth Age

 

İlk günün öğleden sonraki oturumları Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof.Dr. Soner YILDIRIM ve İzmir Demokrasi Üniversitesi’nden Prof.Dr. Abdullah KUZU’nun sunumlarıyla devam etti.

Saat 16’dan itibaren katılımcılar bildirilerini sunmaya başladılar 🙂

Birbirinden güzel oturumların olduğu ilk günün ardından, sempozyumun ikinci günü de etkileşim ve paylaşım açısından baya verimli geçti.

İkinci gün öğleden sonra Uzaktan Eğitimde Farkındalıklar Paneli, Fırat Üniversitesi’nden Prof.Dr. Asaf VAROL’un oturum başkanlığında, Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül (Gazi Üniversitesi), Prof. Dr. Selçuk Karaman (Atatürk Üniversitesi) ve Doç. Dr. Mehmet Fırat’ın (Anadolu Üniversitesi) katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Uzaktan Eğitimde Farkındalıklar Paneli

https://twitter.com/canmese/status/1040211915035865088

2. Günün sonunda verilen akşam yemeğinde en iyi bildiri ödülü de sahibini buldu. Arş. Gör. Dr. Burcu BERİKAN PEKER’in (Gazi Üniversitesi), “Scratch’de Nesne Tabanlı Programlama Yaklaşımı İle Programlama Öğretimine Yönelik Deneyimler” başlıklı çalışması jüri tarafından en iyi bildiri olarak seçildi.

Sempozyumun 3. gününde sunulan bildirilerin ardından kapanış konuşmaları gerçekleştirildi ve bir sonraki sempozyumun Trabzon Üniversitesi tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

Facebook Yorumları
Cemal Hakan DİKMEN hakkında 28 makale
İlköğretimi Samsun'da tamamladı. 2004 yılında Ordu Fen Lisesi'nden, 2009 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Bir yıl Samsun'da Özel Duruşehir İlköğretim Okulu'nda çalıştıktan sonra 2010-2012 yılları arasında Cizre İstiklal İlköğretim Okulu'nda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, 2012-2013 eğitim öğretim yılında ise Cizre Fen Lisesi'nde Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2016 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2021 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında doktorasını tamamlamıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Dr. Öğr. Üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Kurucusu olduğu Eğitim Her Yerde sitesinde editörlük ve yazarlık yapmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.