1. Anasayfa
  2. İyi Örnekler

STEM Laboratuvarı ve Malzeme Talebi

STEM Laboratuvarı ve Malzeme Talebi
0

Kayseri İli, Kocasinan İlçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeniyim. Görevde 20. yılını çalışan bir öğretmen olarak devletine, bayrağına, ülkesine bağlı vatan evlatları yetiştirmek için elimizden geldiğince çalıştım. Öğrencilerin ferah ve rahat bir ortamda çalışabilmeleri için yemekhaneden dönüştürüp, boyasını, alçısını, dolap tamiratlarını, çalışma dolaplarını, çalışma stantlarını kendi imkanlarımla ve yaz tatillerimi kullanarak kurduğum STEM ve ders laboratuarında öğrenciler ile birlikte bilim ve mühendislik uygulamalarının yoğun olarak yer aldığı STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) uygulamalarını gerçekleştirebilmek, ahşap atölyesinde ders materyali üretebilmek ve düşündükleri projelerini gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğumuz malzemelerin temininde bizlere yardımcı olmak ister misiniz diye sormak istiyorum. (Sadece derslerde kullandığımız laboratuvar malzemeleri ihtiyacımız bulunmamaktadır.). Çağın gereği olarak hem Türk ve İslam alimlerinin ve mucitlerinin yapmış olduğu çalışmaları hem de 21. yüzyıl teknolojisinin gerekliliği olan yenilikleri bir öğretmen olarak çocuklarıma kazandırabilmem için sizlerden öğrencilerim adına yardımlarınızı talep ediyorum.

Okulumuz, boşanmış ailelerinin çocuklarının çok olduğu, göç eden ailelerinin çok olduğu, maddi yönden gerçekten ihtiyaç sahibi ailelerinin çok olduğu, dezavantajlı çocukların yoğun olarak bulunduğu Kayseri’nin en eski mahallesi olan Yeşil Mahallede bulunuyor.

Öğrencilerimizin yüreğine dokunmak isterseniz bizimle iletişime geçmek ve bizlere yardımcı olmak ister misiniz?

Laboratuvar yapım aşamaları için 8,5 dakikalık bir video hazırladık. Lütfen izleyebilir misiniz?

Murat ÜSTÜNDAĞ
Kayseri Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni
E–Mail : muratustundag1@gmail.com
Telefon : 0532 691 9203

(*) İhtiyaç duyduğumuz malzemelerin Ağustos ayında çıkarttığım listesini sizlerle paylaşmak istiyorum.
(*) Listede, ihtiyaç duyduğumuz ürünlerin Ağustos ayı fiyatları ve internet sitelerinin linkleri mevcuttur.
https://drive.google.com/file/d/0BzFH7xvjilLeWnE2V3RDeTFtRzg/view?usp=sharig
(*) Sizlerden kesinlikle para değil, malzeme temini konusunda yardımseverler ile buluşmamıza vesile olmanızı rica ediyoruz.
(*) Okul telefonumuz, faks numaramız ve okul adresimiz aşağıdaki gibidir.

Okul Telefonumuz : 0352 338 85 28
Okul Faks Numaramız : 0352 339 18 86
Okul Adresimiz : Yeşil Mah. Üzümlü Geçidi Sok. No:2 Kocasinan/KAYSERİ

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir
Başarı Nedir?

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.