1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Story Jumper ile Kendi Kitabını Oluştur

Story Jumper ile Kendi Kitabını Oluştur
0

Teknolojinin gelişmesi ile çocuklara yönelik hikaye kitapları yazılması oldukça kolaylaştı. Eskiden çocuk kitaplarında hikayeler yazarken onlara ait görseller bulmak, ortamlar oluşturmak oldukça zordu. Şimdi “Story Jumper” sayesinde bu alt yapıyı oluşturmak oldukça kolay.

Story Jumper kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunuyor. Siz hikayenizi kurgulayıp, kafanızda tasarladıktan sonra artık bu platformda kitabınızı oluşturmanız kalıyor. Burada, çocuklara yönelik masalsı ortamlar, karakterler, nesneler ve resimler kullanıcıya sunuluyor. Siz hikayenizi burada görsellerle isteğiniz gibi kurgulayıp okuyucuya aktarabiliyorsunuz. Hikayenize uygun karakteri, nesneleri ve ortamı burada rahatlıkla seçebiliyor ve yazınızı yazabiliyorsunuz. Yazdığınız hikayenin çıktısını alabiliyor ya da diğer kullanıcıların okuması için sanal ortamda yayınlayabiliyorsunuz. Burada kullanıcılar hem kendi hikayelerini yayınlıyor hem de diğer kullanıcıların yayınladıkları hikayeleri okuyabiliyorlar.

Story Jumper ile çocuklar da hayal güçlerini kullanarak oluşturdukları hikayeleri yazıyorlar ve bunu yaparken kendi karakterlerini, kendi ortamlarını ve farklı sesleri oluşturabiliyorlar. Bu da öğrencilerin hayal güçlerini sınırlandırmamayı ve diledikleri gibi ortamlarını tasarlamalarına imkan veriyor. Bu uygulamada dışarıdan ses kayıtları yapabilir, müzikler ekleyebilir ve gerçek resimler kullanabilirsiniz. Hikayenizi istediğiniz gibi zenginleştirmek tamamen sizin elinde.

Öğrenciler ile bu platformu ders içi ya da ders dışı etkinliklerde kullanabilirsiniz. Örneğin İngilizce dersinde bir hikaye yazmasını ve bunu İngilizce olarak kitabında seslendirmesini isteyebilirsiniz. Böylece çocuklar İngilizce cümle kurma,hikaye yazma ve bunu seslendirirken de İngilizce telaffuzlarında gelişmeler sağlayabilirsiniz. Öğrenciler yaptıkları kitabı okurken ve dinlerken çalışmalarını gözden geçirir ve varsa hataları gidermeye çalışırlar.

Bu uygulama ile konunuza ve dersinize uygun başka etkinlikleri öğrenciler ile yapabilirsiniz. Böylece kendi dersinizi uygularken aynı zamanda teknoloji entegrasyonunu sağlamış olursunuz. Bu da öğrencilerin dersi keyifli ve verimli bir şekilde işlemesine olanak sağlar.

Tek yapmanız gereken;

https://www.storyjumper.com adresine girmeniz ve ücretsiz üye olmanız.

Hemen giriş yapın ve çocukların kendi hikayelerini oluşturmalarına yardımcı olun.

Story Jumper

Facebook Yorumları

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.