1. Anasayfa
  2. İyi Örnekler

Take Action Global, İklim Eylem Projesi’nde Finalistler seçildi

Take Action Global, İklim Eylem Projesi’nde Finalistler seçildi
0

Eğitim ortağımız Take Action Global, İklim Eylem Projesi ve İklim Eylem Günü için 2022 Anthem Ödülleri’nde Finalist olarak onurlandırıldı.

Samsun -İlkadım 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu olarak katıldığımız İklim Eylemi Projesi 147 Ülkeden Öğretmen ve Öğrencilerle İklim Eğitiminde Anthem Ödülleri’nde Finalist Olarak Gösterildi.

iklim eylem projesiAnthem Ödüllerinde Eğitim, Sanat ve Kültürde En İyi Özel Proje ve Sürdürülebilirlik, Çevre ve İklimde En İyi Etkinlik için Küresel Olarak Onurlandırılan Eyleme Geçin. Clearwater, Florida — 26 Ocak 2022 – Take Action Global bugün, Anthem Ödülleri Sosyal Etki Kutlamasında Eğitim, Sanat ve Kültürde En İyi Özel Proje ve Sürdürülebilirlik, Çevre ve İklimde En İyi Etkinlik olarak seçildiğini duyurdu. Anthem Finalistleri, Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimler Akademisi tarafından seçilir. Üyeler arasında Daniel Dae Kim (aktör, yapımcı ve aktivist); Ashley Judd (Yazar, Oyuncu ve Social Justice Humanitarian); Mitchell Baker (CEO ve başkan, Mozilla); Lisa Sherman (Başkan ve CEO, Reklam Konseyi), Sarah Kate Ellis (Başkan ve CEO, GLAAD); Renata Erlikhman (baş yatırım görevlisi, OW Management); Shayla Tait (hayırseverlik direktörü, The Oprah Winfrey Charitable Foundation); Russlynn Ali (CEO ve kurucu ortak, XQ Enstitüsü); Marc Ecko (ticari yönetici ve yönetim kurulu üyesi, XQ Enstitüsü); Heidi Arthur (kampanya geliştirme sorumlusu, Reklam Konseyi); ve Alexis M. Herman (başkan ve CEO, New Ventures ve eski ABD çalışma sekreteri).

İklim Eylem Projesi, ABD merkezli kar amacı gütmeyen bir eğitim yardım kuruluşu olan Take Action Global tarafından 2017 yılında başlatılan küresel bir eğitim projesidir. Proje, öğrencilerin altı haftalık bir çevrimiçi öğrenme deneyimi aracılığıyla küresel işbirliği ve sorgulama yoluyla iklim krizi hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Son yıllarda proje, Malavi’de 60 milyon ağaç diken öğrenciler, yeni bir geri dönüşüm etiketi başlatarak ulusal değişime neden olan İrlandalı öğrenciler, kendi biyoplastiklerini geliştiren Arjantinli öğrenciler, eko tuğlalar yapan Endonezyalı öğrenciler ve Amerikalı öğrenciler, bir Afrika mülteci kampına gönderilen bir güneş çantası icat ediyor. Proje sırasında öğretmenler, İklim Eylemi Sertifikalı Eğitimciler olma fırsatına sahip oldular ve 2021’de Take Action Global, karbonu ve eylemlerin gezegen üzerindeki etkisini ölçmek için yeni bir mobil uygulama olan EarthProject’i başlattı.

Post 3 | Eğitim Her Yerdeİklim Eylem Projesi, 4 Kasım 2021’de canlı bir çevrimiçi etkinlik olan İklim Eylem Günü’nde sona erdi. Konuşmacılar arasında SAİK Prens William, Seyşeller’den Başkan James Alix Michel, NASA’dan Dr. Richard David, WWF’den Matt Larsen-Daw, HRH Princess yer aldı. Belçika’dan Esmeralda, BM Çevre Programı’ndan Juan Garcia, bilim adamları, uzmanlar, iklim aktivistleri ve diğerleri. Özel konuk sanatçılar, katılan sınıflar için canlı eğlence sundu: Cartoon Network’ten seslendirme sanatçısı Dan Russell, eğitimci ve sihirbaz Xuxo ve yakın zamanda Foo Fighters ile canlı çalan 11 yaşındaki müzisyen Nandi Bushell. Etkinlik sırasında Prens William şunları paylaştı: “Gezegenimizi onarmak için gençlerin yaratıcılığına ihtiyacımız var. Buluş yapacak ve yenilik yapacak, bulunduğumuz noktanın ötesinde düşünecek ve geleceğimiz hakkında iyimser olacak öğrencilere ihtiyacımız var.”

Samsun-İlkadım 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda İklim Eylem Projesi ve İklim Eylem Günü etkinliğine katılmaktan gurur duydu. Proje katılımcıları olarak, İlkadım 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri ile İklim Değişikliğinin yerel ve küresel nedenlerini ve etkilerini tartışarak videolar izleyerek araştırmamıza başladık.İklim Değişikliğinin nedenlerini,etkilerini ve çözüm yollarını her hafta listeye ekledik.Diğer okulların çalışmalarını videolar,sunumlar olarak  izledik.Tartışıp ,beyin fırtınası yaptık,sunumlar ve videolar oluşturduk.çalışmalarımızı paylaştık. 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri olarak gezegen için harekete geçebildik.

“Take Action Global, Etki Endüstrisi için mükemmellik standardını belirledi” The Anthem Awards’da inşa ettiğimiz şeyden çok gurur duyuyoruz ve küresel markalardan ve ulusal kuruluşlardan sanatçılara, yaratıcılara ve yaratıcılara verilen olumlu yanıt ve olağanüstü destekle alçakgönüllüyüz. The Anthem Awards Genel Müdürü Jessica Lauretti, “toplumlarında etki yaratan yerel bireyler” dedi. “Bu çalışmayı sergilemek ve vurgulamak ve Eğitim, Sanat ve Kültür ile Sürdürülebilirlik, Çevre ve İklim alanlarındaki etkisini tanımak bizim için ayrı bir onurdur.” ABD’den Dr. Jennifer Williams, Kurucu Ortak, Take Action Global Eş Genel Müdürü şunları söyledi: “Çocukları iklim sohbetlerine küçük yaşlardan itibaren dahil etmek inanılmaz derecede önemlidir; doğal dünya – sadece şimdi değil, gelecekte de. Bu, onları yaratıcı düşünmeye ve gerçek dünya projelerinde yer almaya teşvik ederek sınıfta başlar, öğrenmelerinin amacı ve içinde yaşadığımız dünyaya uygulanması ile bağlantılar kurmaya yardımcı olur. Sektör taleplerini karşılamak ve kuruluşların toplumu olumlu yönde etkileme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için gereken beceriler.”

mukemmel | Eğitim Her YerdeKoen Timmers, Belçika, Kurucu Ortak, Eş Genel Müdür Take Action Global şunları söyledi: “Gençlerin iklim değişikliği hakkında öğrenmekten daha fazlasını yapma kapasitesi var. Hepsi çözümler üretebilir, küçük adımlar atabilir ve başkalarına yaşam tarzlarını değiştirmeleri için ilham verebilir. Sonunda, öğrencilerin davranışlarının ve toplumun zihniyetinin değişmesi krizi çözmek için çok önemli olacak.” Açılış Anthem Ödüllerinin kazananları 15 Şubat 2022 Salı günü açıklanacak ve ilk yıllık Anthem Voices sanal konferansında ve 28 Şubat 2022 Pazartesi günü yıldızlarla dolu bir sanal Ödül Şovunda kutlanacak. www.anthemawards.com adresinde tüm Kazananların özel anlarını ve damgasını vuran Konuşmalarını içeren isteğe bağlı sanal gösteriyi izleyin. Anthem Ödülleri, son yıllarda ulusal sohbet ve kültürel zamanın ruhunda sosyal faydanın yaygınlaşmasına yanıt olarak başlatıldı. Açılış yarışması dünya çapında 36 ülkeden yaklaşık 2.500 başvuru aldı. Anthem Ödülleri, küresel değişimi tetikleyen sesleri güçlendirerek, başkalarına kendi topluluklarında harekete geçmeleri için ilham veren etkili çalışmalar için yeni bir ölçüt tanımlıyor. Program gelirinin bir kısmı, açılış Anthem Ödüllerinde tanınan amaçları ilerletmek için çalışan gelişmekte olan bireyleri ve kuruluşları destekleyen yeni bir hibe programını finanse edecek.

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.