Tevfik İleri Ortaokulu E-twinning Projesi GPE Challengers

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. Bizim bu kapsamdaki projemizin adı GPE Challengers.

eTwinning projemiz GPE Challengers Konya /Selçuklu Sancak Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Feruze Erol Cantürk ve Diyarbakır /Bağlar Şehit Birkan Gündüz Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Emine Dicle koordinatörlüğünde 32 yabancı ve 20 Türk İngilizce Öğretmeninin katılımı ile Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından onaylanmış ve çalışmalarına Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlamıştır. Geçtiğimiz yıl okulumuz İngilizce öğretmeni Seçil Sezen’in koordinatörlüğünde Good Practices in English başlıklı bir proje yürütülmüştü. Bu yıl bu projenin bir devamı olarak öğrencilerde İngilizce 4 temel beceriyi geliştirmek için çeşitli aktiviteler ve meydan okumalar eklendi.Projemize daha fazla öğretmen eklendi ve uluslararası bir boyut kazandı.

Projenin amacı; dil öğretiminde önemli olan 4 temel beceriyi farklı aktivitelerle pekiştirmek,İngilizce dersini 21. Yüzyıl becerileri doğrultusunda daha etkili öğrenmek ve öğrenmeyi kalıcı hale getirmek; web 2 araçlarını kullanmak ve içerik üretmek,teknolojiyi doğru ve etkin kullanmak,dili etkin kullanmak, partnerler arası iletişimi etkin kılmak,işbirliği çerçevesinde teknolojiyi eğitimle bir arada kullanmak.

Poje sürecinde; proje ortakları arasındaki iletişimi artırmak amacıyla ortaklar web 2 araçlarını kullanarak kendilerini tanıtan yazı ya da video hazırlayacak, projeyle ilgili afiş ve logo tasarımları yapılacak, Flipgrid aracı ile öğrenciler ve öğretmenler kendini tanıtacak,okuma becerisini geliştirmek için, öğrenciler kültürel bir yerin tanıtımı okuyacak,dinleme becerisini geliştirmek için, öğrenciler dinledikleri şarkıların sözlerini tahmin etmeye çalışacak, konuşma becerisini geliştirmek için, öğrencilerle radyo tiyatrosu düzenleyip onlarla yabancı dillerde şarkı söyleyeceğiz, yazma becerisini geliştirmek için, yarım kalan bir hikayeyi tamamlamalarını isteyeceğiz. Ortak ürün, blog sayfası ve web site hazırlanacak. Proje ile ilgili gelişmeleri blog sayfasından takip edebilirsiniz.

https://gpechallengers.blogspot.com/

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.