1. Anasayfa
  2. İyi Örnekler

Üsküplü Öğrencilerden Korolar Şenliğinde Muhteşem Performans

Üsküplü Öğrencilerden Korolar Şenliğinde Muhteşem Performans
0

Kırklareli’nin Üsküp Beldesinde yer alan Üsküp Atatürk Ortaokulu ve Üsküp Atatürk İlkokulu öğrencileri, Kırklareli Bilal Yapıcı Güzel Sanatlar Lisesi’nin 2’incisini düzenlediği Korolar Şenliğine katılarak muhteşem bir performans sergiledi.

Koro şefi ve Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Emrah MUTLUER’in hazırladığı koro, bir birinden güzel türküleri büyük bir ustalıkla seslendirdi.

Koronun seslendirdiği eserler arasında, Deniz Üstü Köpürür, Ah Yalan Dünya, Magusa Limanı, Bahçe Duvarından Aştım ve Potpori yer aldı. Etkinlikte ayrıca Üsküp Atatürk Ortaokulu’nun zeybek ekibi de gösteri yaparak, öğrenciler ve izleyenlerin takdirini kazandı.

25 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 14.30’da Rektörlük Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kırklareli genelinden 9 okul korosu katıldı. Trakya’da Korolar Şenliğinin ilk olduğu belirtilirken, şenliğe katılan okullar sahne sırasıyla şu şekilde oldu:

Pınarhisar Atatürk Ortaokulu – Şef  Y.Kürşad KARAGÜL, Kırklareli Cumhuriyet Ortaokulu – Şef İlkay ÖZBAY, Lüleburgaz 80.yıl Ortaokulu – Şef İlyas CERAN, Üsküp Atatürk Ortaokulu – Şef Emrah MUTLUER, Pehlivanköy Atatürk Ortaokulu – Şef Dilek KARAKÜLAH, Kırklareli Bilim Sanat Merkezi – Şef Gökçen Oktay MUTLUER, Ahmet Mithat Ortaokulu – Şef Şerafettin BAYRAKTAR, Mustafa Dalcalı Ortaokulu – Şef Musa BAYRAKTAR, Tevfik Fikret Yatılı Bölge Ortaokulu – Şef Barış AKTAŞ.

Üsküp Atatürk Ortaokulu koro öğrencisi Nisanur AYDEMİR, korolar şenliğine yaklaşık iki aydır hazırlandıklarını söyleyerek, türkülerimizi doğru ve özüne uygun seslendirebilmek için oldukça çok çaba sarfettiklerini belirtti. AYDEMİR arkadaşlarına da türkülerimize sahip çıkılması yönünde tavsiyede bulundu.

Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, etkinliğe katılan tüm öğretmen ve öğrencileri kutlayarak, koro şeflerine başarılarından dolayı katılım belgesi verdi.

Kamu Gündemi

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.