1. Anasayfa
  2. Makaleler

Uzman ve Başöğretmenlik Eğitimi için Başvurular Başladı

Uzman ve Başöğretmenlik Eğitimi için Başvurular Başladı
0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek uzman ve başöğretmenlik eğitim programın için Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Sistemi (MEBBİS) üzerinden başvuru süreci başladı, başvurular 10 Haziran’a kadar devam edecek.

“Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı”na ilişkin takvime göre, uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz-5 Eylül, başöğretmenlik eğitimleri de 18 Temmuz-19 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Yazılı sınav için başvurular 26 Eylül-3 Ekim arasında yapılacak. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı 19 Kasım’da yurt genelinde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları 12 Aralık 2022’de duyurulacak.

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları 4 Ocak 2023’te düzenlenecek ve uzman öğretmen/başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023’ten itibaren bu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlandırılacak.

Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı’na, yazılı sınava başvuru tarihinin son günü itibarıyla adaylık dahil öğretmenlikte 10 yıl hizmeti bulunan öğretmenler, Başöğretmenlik Eğitim Programı’na ise yazılı sınava başvuru tarihinin son günü itibarıyla uzman öğretmenlikte en az 10 yıl hizmeti bulunan uzman öğretmenler başvurabilecek.

Facebook Yorumları

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.