1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Yaz Tatilinde Bile Çalışan Öğretmenlerimiz


0

Okullar tatile girdi. Okullar sessizliğe büründü.Koridorlar sessiz, sıralar bomboş şimdi.

Öğretmenler ise sizce ne yapıyorlar?

Öğretmenlerimiz şu an okulda olmasalar da kendilerini geliştirmeye, yenilikleri takip etmeye, yeni dönemde neler yapacaklarına, öğrencileri ile beraber hangi projelerini yapacaklara karar vermek için uzaktan eğitimlere devam ediyorlar.

Nasıl mı?

etwinning online eba a8f872d00291a76d3152 | Eğitim Her Yerde

Şu an EBA- FATİH Projesini kullanarak uzaktan eğitime katılan binlerce öğretmenimiz var. Siz de kendinizi geliştirmek isterseniz http://etwinningonline.eba.gov.tr/ sitesine üye olup kurslara katılabilirsiniz. Hatta bu haftanın yeni kursu eTwinning Teknoloji Entegreli Öğretim Metotları ve Değerlendirme.

Bu kurs öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve 21.yüzyıl eğitimimdeki yeni metot, pedagoji ve yaklaşımları konusunda öğretmenleri bilgilendirmek üzere MEB FATİH Projesi, MEB EBA Eğitim Bilişim Ağı ve Türkiye eTwinning Ulusal Destek Servisinin katkıları ile hazırlanmıştır. Kursumuzda AraştırmaTabanlı Öğrenme, Flip Öğrenme, Proje Tabanlı Öğrenme, Biçimlendirici Değerlendirme ve Bireyselleştirilmiş Öğrenme konularını teknoloji entegrasyonu ile işlenecektir.

Kursun moderatörleri Esen Sandıraz ve Adil Tuğyan’dır.

Hülya BAl 3 300x114 | Eğitim Her Yerdeadil 300x114 | Eğitim Her Yerde

Kursta her gün için farklı görevler veriliyor. Bu görevlerle öğretmenler hem farklı programlarla teknoloji eğitimde nasıl kullanabileceklerini öğreniyorlar hem de yeni döneme yeni proje fikirleri ortaya çıkıyor.

cruise etw | Eğitim Her Yerde

Sizlerde bu kurslara katılmak isterseniz

http://etwinningonline.eba.gov.tr/courses/tumu/

sitesini inceleyebilirsiniz.

Kaynakça: http://etwinningonline.eba.gov.tr/courses/tumu/

www.etwinning.meb.gov.tr

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir
Bir Destan Sakarya

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.