1. Anasayfa
  2. Haberler

Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Oldu

Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Oldu
0

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bugün itibariyle başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı eğitimci bir isim oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nde ilk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu.

Ziya Selçuk Kimdir?

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski başkanı da olan Ziya Selçuk, Maya Okulları’nın kurucusudur. Geçmiş yıllarda Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi, sınıf öğretmenliği ana bilim dalında öğretim üyesi olarak da görev almıştır.

2003 – 2008 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Ziya Selçuk, 1 Mayıs 1961 tarihinde Ankara’da doğdu. Yaklaşık 20 yıl Gazi Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptı. Rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, gelişim, öğrenme ve mizaç konularında çok sayıda araştırması da bulunmaktadır.

Facebook Yorumları

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.