Ziya Selçuk İngilizce Öğretmenleriyle Buluştu

9 Temmuz 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk 81 ilde görev yapan İngilizce Öğretmenleriyle çevrimiçi yoluyla uzaktan toplantı gerçekleştirdi. İngilizce alanında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde önemli çalışmalarının yer aldığını belirtmiştir. En önemli noktalardan biriside İngilizce eğitiminin EBA Akademik Destek platformunda da yer alması ile ilgili çalışmalarının bulunduğunun altını çizdi.

MEB Bakanımız Sn. Ziya Selçuk, toplantıda İngilizce eğitimi üzerine öğretmenler açısından 4 temel becerinin ölçülecek bir şekilde planlı çalışmalarının hazırlıklarının olduğunu belirtmiştir. Dil eğitimini küçük yaşlardan itibaren verilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak okul öncesi dönemde İngilizce eğitimi ile ilgili çalışmalar olduğunu ifade etmiştir. Dil eğitiminde 4 temel beceri odaklı ölçme ve değerlendirme konusunda ise 7. Sınıflarda pilot uygulama sistemine geçildiği ve olumlu sonuçların yer aldığını ifade etmiştir.

EBA Akademik Destek platformunda artık yabancı dil içeriklerinin yer alması, kitap ve birçok kaynaklarda ise geliştirme çalışmalarının olduğunu bildirmiştir. Bu çalışmaların okullarımızda yer alan dil sınıfları için de geçerli olduğunu ifade etmiştir.

MEB Bakanımız Sn. Ziya Selçuk, ülkemizde uzaktan eğitim konusunda hiçbir sorun olmadığını, İngilizce öğretmenlerinin olarak tek bir zümre altında buluşabileceğini ve dijital platform olan EBA’da gerçekleştirilebileceğini açıklamıştır.

Özellikle de Mesleki İngilizce konusu için Talim ve Terbiye Kurulu ile birlikte önemli çalışmalarının olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca birçok özel kurum ile ortak çalışma hazırlıklarının olduğunu, İngilizce alanında hem öğretmen hem de öğrenci açısından ‘’Dil’de 4 Temel Beceri’’nin sağlanması adına öğretmen adaylarında üniversiteden atama ölçümüne öğrenciler için ise okul öncesinden itibaren sistemin yer alacağını açıklamıştır.

E-twinning proje faaliyetlerinde İngilizce Öğretmelerinin öncülük etmesinden dolayı da tebriklerin iletmiştir. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk Öğretmenimize İngilizce Zümre için sunmuş olduğu değerli katkılarından dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Sefa Sezer

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.