Zspace Dünyasına Hoşgeldiniz

Zspace ile Arttırılmış Gerçeklik dersleri hem eğlenceli geçiyor hem de kalıcı öğrenme gerçekleştiriliyor. Bu yazımızda sizlere bambaşka eğitici deneyimler yaşatacak olan Zspace’den bahsedeceğim.

Zspace kelimenin tam anlamıyla öğrenmeyi canlandıran bir uygulamadır. Arttırılmış gerçeklik uygulamalarını farklı bir boyuta geçirerek gözlüğü takıp eline özel kalemini alan herkes daha önce yaşamadığı bir deneyimi yaşayacaktır. Farklı görsel öğeler ile derslerinizde kullanabilecek , isterseniz de sizlerde içerik geliştirip arttırılmış gerçeklik dünyasına katkıda bulunabileceksiniz. Ülkemizde çok yaygın olarak henüz kullanılmayan bu teknoloji çok yakında yaygınlaşarak arttırılmış gerçeklik sınıflarını dolduracak , öğrenciler hem kalıcı öğrenme gerçekleştirecekler hem de kodlama/robotik dersleri ile de kendi arttırılmış gerçeklik uygulamalarını yapacaklar.

zspace ile ilgili görsel sonucu

Zspace Yapısı Üç Öge İçermektedir:

  • Donanım ; Gözlük, Kalem, Ekran (Laptop veya AIO / AIO Pro)
  • Yazılım ; Özel Yazılımı Sayesinde Eğitim Yazılımları Yükleniyor.
  • Eğitici İçerikler

Ä°lgili resim

Zpace kullanırken şu üç özellik dikkat çekmektedir; Derinlik, Etrafını Dolaşma / Yakınlaştırıp-Uzaklaştırma, Kinestetik Gerçeklik.

Zspace dünyasını görmekiçin tıklayınız.

Facebook Yorumları
Abdurrahim Sargın hakkında 20 makale
Bilgisayar Sistemleri Öğretmeni / Bilgisayar Mühendisi Öğretmen olarak görev yapmaktayım. Yüksek Lisans Bilişim Teknolojileri Mühendisliği / Endüstri Mühendisliği eğitimlerimi tamamlamaktayım.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.