1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Zspace Dünyasına Hoşgeldiniz


0

Zspace ile Arttırılmış Gerçeklik dersleri hem eğlenceli geçiyor hem de kalıcı öğrenme gerçekleştiriliyor. Bu yazımızda sizlere bambaşka eğitici deneyimler yaşatacak olan Zspace’den bahsedeceğim.

1044654 | Eğitim Her Yerde

Zspace kelimenin tam anlamıyla öğrenmeyi canlandıran bir uygulamadır. Arttırılmış gerçeklik uygulamalarını farklı bir boyuta geçirerek gözlüğü takıp eline özel kalemini alan herkes daha önce yaşamadığı bir deneyimi yaşayacaktır. Farklı görsel öğeler ile derslerinizde kullanabilecek , isterseniz de sizlerde içerik geliştirip arttırılmış gerçeklik dünyasına katkıda bulunabileceksiniz. Ülkemizde çok yaygın olarak henüz kullanılmayan bu teknoloji çok yakında yaygınlaşarak arttırılmış gerçeklik sınıflarını dolduracak , öğrenciler hem kalıcı öğrenme gerçekleştirecekler hem de kodlama/robotik dersleri ile de kendi arttırılmış gerçeklik uygulamalarını yapacaklar.

zspace ile ilgili görsel sonucu

Zspace Yapısı Üç Öge İçermektedir:

  • Donanım ; Gözlük, Kalem, Ekran (Laptop veya AIO / AIO Pro)
  • Yazılım ; Özel Yazılımı Sayesinde Eğitim Yazılımları Yükleniyor.
  • Eğitici İçerikler

Ä°lgili resim

Zpace kullanırken şu üç özellik dikkat çekmektedir; Derinlik, Etrafını Dolaşma / Yakınlaştırıp-Uzaklaştırma, Kinestetik Gerçeklik.

Zspace dünyasını görmekiçin tıklayınız.

Facebook Yorumları

Bilgisayar Sistemleri Öğretmeni / Bilgisayar Mühendisi Konya'da öğretmen olarak görev yapmaktayım. Scientix Elçisi T4 Elçisi Yüksek Lisans Bilgisayar Mühendisliği / Yönetim Bilişim Sistemleri eğitimlerimi tamamlamaktayım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.