Teşekkür Ederim Baba!

Babaların çocuklarının hayatında anneler kadar benzersiz bir rolü vardır. Babanız bir rol model, ağlayacak bir omuz, duyulduğunu hissedecek bir kulak ve sizinle oyunlar oynayan bir arkadaştır. Dünyaya geldiğimiz andan itibaren önceliği ailesi olan, elini tuttuğumuzda sıcaklığıyla bize güven ve cesaret veren, fırtınalara direnen bir ağaç, sığındığınız bir limandır baba.

Babalar Günün de babama teşekkür etmek istiyorum.

Beni duygusal yönden desteklediğin için teşekkür ederim baba: Doğduğumdan beri bana hem fiziksel hem de duygusal olarak bir güvenlik duygusu verdiğin için. Hayatın nasıl işlediğinin kurallarını koyarak gelişimimi desteklediğin ve yapabileceklerimi gösterdiğin  için teşekkür ederim. En başından beri birlikte biriktirdiğimiz mutlu anlar için teşekkür ederim. Sevgi dolu desteğin beni istediğim oyuncağa ulaşmamı, ilk adımlarımı atmamı, merdivenlerden inmemi sağladı ve önümdeki tüm önemli anlarda beni cesaretlendirmeye devam edeceksin bunu biliyorum. Bana karşı bu kadar şefkatli olduğun için teşekkür ederim; sarılmaların, başımı okşaman ve sözlerin hep aklımda. Bana esenlik ve güven duygusu verdiğin için teşekkür ederim.

Teşekkür ederim baba, anneme destek olduğun ve bana  baktığın için: kıyafetlerimi değiştirdiğin, gezintiye çıktığımızda omuzunda taşıdığın ve gecenin bir yarısı ağlayarak uyandığımda beni tüm korkularımdan uzaklaştırdığın için teşekkür ederim. Her şeyi merak ettiğimde bitmek tükenmek bilmeyen sorularıma bıkmadan cevap verdiğin için teşekkür ederim; Elini hala sırtımda hissedebiliyorum. Sana teşekkür edebileceğim en harika anılara sahibim.

Yeri geldiğinde en iyi  arkadaşım ve sırdaşım olduğun için teşekkür ederim baba: bana bisiklete binmeyi ve futbol oynamayı öğrettiğin, kovboy olmak istediğimde sırtında gezdirdiğin, ağaca çıkmayı, farklı düğümler atmayı, balık tutmayı öğrettiğin için teşekkür ederim. Annemle birlikte ilk öğretenim olduğun için teşekkür ederim baba. Sayenizde hedeflediğim her şeye ulaşabileceğimi biliyorum. Bana işlerin nasıl yürüdüğünü ve hayatın  zorluklarıyla karşılaştığımda nasıl mücadele etmem gerektiğini  öğrettiğin için teşekkür ederim. Başkalarıyla iyi geçinmeyi, haksızlıklar karşısında  boyun eğmemeyi, alın terinle kazanmanın değerini,  insanların anlatacak bir şeyleri olduğunda onları dinlemeyi, ihtiyacı olan her canlıya elinden geldiğince yardım etmeyi öğrettiğin için teşekkür ederim baba.

Tıpkı küçükken bana yaptığın çıtalı uçurtma gibi beni yükselttiğin için teşekkürler baba: Bana sağlıklı, işbirlikçi bir insanın nasıl göründüğünü gösterdiğin için. Doğduğumdan beri, kendime karşı dürüst olmak, hedeflerime gelince aç kalmak, hayallerime gelince azimli olmak ve başkaları söz konusu olduğunda alçak gönüllü olmak konusundaki ipuçlarını alıyorum. Bana insanları nasıl etkileyip saygı ve nezaketle davranacağımı gösterdiğin için. Artık arkadaşlıklarımda ve gelecekteki ilişkilerimde nelere dikkat edeceğimi biliyorum.

Son olarak, baba, her zaman benim babam olduğun için sana teşekkür etmek istiyorum: Her zaman umutlarımı, hayallerimi, başarılarımı kutladığın ve desteklediğin için. Her zaman yanımda olacağını bilerek hayatın bana getireceği tüm sevinçlere ve zorluklara hazır hissettirdiğin için teşekkür ederim baba.

Bugün ve her gün hayatımda olmanı kutlamak istiyorum, beni seven ve değer veren bir babam olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.

Teşekkürler Baba. Babalar günün kutlu olsun !

Facebook Yorumları
Sertaç Hindistan hakkında 23 makale
Sertaç Hindistan 1975 yılında İzmit’te doğdu. Ellinci yıl İlkokulu, İzmit Ortaokulu, İzmit Lisesi Lisesi, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimler Enstitüsü’nde Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans öğrencisidir. Öğretmenlik hayatına 2002 yılında Ankara Yenimahalle Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulunda’ Özel Eğitim Öğretmeni olarak başladı. 2005 yılında Kanuni İş Okuluna Özel Eğitim Sınıf öğretmeni olarak atandı. Almanya, Danimarka da Özel eğitim Okulları ve İspanyada Kapsayıcı Eğitimle ilgili Erasmus Projelerinde görev aldı. 2008 yılından itibaren İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulunda görevine devam etmektedir Ayrıca SODİMER Öğretmen İcra Kurulu Üyeliği,Samsung Türkiye - Habitat işbirliğinde yürütülen Solve For Tomorrow projesinde Mentörlük, ÖRAV ve Öğretmen Ağı elçiliği, Yuvam Dünya ve Let Do İt Türkiye çevre gönüllülüğü ile ilgili görevleri de yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk sahibidir.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.