1. Anasayfa
  2. Haberler

eTwinning Yıllık Konferansı Fransa’da Gerçekleştirildi

eTwinning Yıllık Konferansı Fransa’da Gerçekleştirildi
0

eTwinning Yıllık Konferansı Fransa’nın Cannes şehrinde 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlendi. Türkiye’de YEĞİTEK tarafından yürütülen eTwinning faaliyetleri Avrupa’da okulların eTwinning.net platformunda eşleşmesini ve ögretmen eğitiminin yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Bu yıl gerçekleşen “Demokratik Katılım” temalı yıllık konferansta, 50 den fazla sunum ve atölye çalışması yapıldı. 44 ülkeden 500’den fazla öğretmenin bir araya geldiği konferansa Türkiye’den görevlendirilen öğretmen, il koordinatörü, ulusal destek servisi üyeleri ve yöneticilerden oluşan 32 kişilik bir heyet katıldı.

2018 yılında yaş kategorisinde dereceye giren projelerin de ödüllerinin dağıtıldığı konferansta ülkemizden; 16-19 yaş kategorisinde “In Sight In Mind” isimli projesiyle birincilik ödülünü Tokat Zile Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Ünsal SAPER; Akdeniz Ödülü Kategorisinde “eTwinning Culture Olympics” adlı projesiyle birincilik ödülünü alan Giresun Kanuni Ortaokulu İngilizce öğretmenimiz Tuğba SAĞLAM, 0-6 Yaş Kategorisinde “Learning By Experiments” adlı projesiyle ikincilik ödülünü alan Muğla Marmaris Mesleki Eğitim Merkezi Okul Öncesi Öğretmeni Semra Ayata ödüllerini aldı.

Ayrıca “My childhood and my future in your class” atölyesi ile konferans programında yer alan Hatay-Dörtyol Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Duygu EFETÜRK farklı ülke öğretmenlerinin katıldığı atölyeyi gerçekleştirdi.

Etkinlikte eTwinning faaliyeti kapsamında Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenen ve sponsor olunan Yunus Emre Kültürlerarası Anlayış özel ödülü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Hakan BÜCÜK tarafından Herit@ge Matters projesine dâhil olan Belçika, Romanya, Yunanistan, Almanya, Hırvatistan, Portekiz ve Modova’dan katılım sağlayan öğretmenlere törenle verildi.

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.