Dünya Çevre Günü’nde Projeler Yarıştı

Aydınlıkevler İlkokulu 2/A sınıfı, öğretmenleri Nazlı Atınçoğlu rehberliğinde Eylül 2017’de eTwinning Portalı’nda başlayan uluslar arası “Save The Planet” ve “Let’s Plant Saplings Before It’s Too Late!” adlı uluslararası projelerinde tüm Avrupa’da ve Türkiye’de ses getiren çalışmalara imza atıyorlar. Minik öğrenciler bu projelerde çevreyi, doğayı koruma, dünyamıza sahip çıkma bilincinin yanı sıra Web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrenerek araştırmalarını gerçekleştiriyor ve 21. yüzyıl öğrenci yetenek ve becerileri de kazanıyorlar.

Aydınlıkevler İlkokulu’nun minik projecileri 5 Haziran Çevre Günü’nde “Elin ile yaktığın ateşi, gözyaşınla söndüremezsin, ver elini umut ile kurtaralım doğayı” sloganı ile Mersin Marina’da projeleri süresince geri dönüşüm materyallerinden inşa ettikleri ürünleri sergilediler. Sergi açılışına İl Milli Eğitim Arge Şube Müdürü sayın Ahmet Selbi de katılarak dünyamızın geleceği için bu küçücük yaştaki çocukların çevre bilincine projeler ile eğlenerek ulaşmasını sağlayan öğretmenleri Nazlı Atınçoğlu’nu tebrik ettiğini söyledi. Okul müdürü Saim Demir de Çevre Günü etkinlikleri kapsamında yapılan proje yarışması sonucunda çok sayıda proje arasından ikincilik derecesini almayı başaran çalışmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Proje tabanlı öğretim metodunu benimseyerek Türkiye ve Avrupadan çok sayıda öğretmenin ve onların öğrencilerinin katıldığı bu projelere benzeyen projelerin sayılarının artarak insanlığın geleceği için farkındalık oluşturulabilmesi ümidiyle diyoruz..

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.