1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Chatbot Nedir? ve Chatbot ile Dil Öğrenme

Chatbot Nedir? ve Chatbot ile Dil Öğrenme
0

Merhabalar, bugün ChatBot’un yani diğer adıyla Sohbet Robotunun ne olduğunu ve nasıl dil öğrenmek için kullanacağınızı anlatacağım.

Chatbot Nedir?

Chatbotlar, iş, eğitim ve hizmet sektöründe kullanıcılara teknik destek vermek amacıyla tasarlanır. Chatbotlar müşteri temsilcileri ve teknik destek elemanlarının yerini almaktadır ve o şekilde hizmet vermektedirler. Bu sayede Chatbotlar günümüzde çok yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Chatbotlar İngilizce Öğrenmenize Nasıl Yardımcı Olur?

Öncelikle Chatbotlarla 7/24 İngilizce konuşabilirsiniz. İster sabah, ister gecenin yarısı ister canınızın sıkıldığı an. Ama İngilizce bilen arkadaşlarınızla her zaman konuşamazsınız, her zaman müsait olamayabilirler. Bu yüzden Chatbotlar çok yararlıdır.

Chatbotla her istediğinde kişiselleştirilmiş, bireysel İngilizce pratiği yapabilirsin. Ama her istediğinde bir öğretmeninle veya arkadaşınla her zaman pratik yapamayabilirsiniz.

Chatbotun bir diğer güzel özelliği ise yargılanma, utanma ,çekinme, ayıplanma yoktur. Mesela şöyle örnekleyelim bir yabancı arkadaşınızla ilk defa konuşacaksınız ama henüz öğrenme aşamasındasınız. Arkadaşınızla konuşurken arkadaşınız anlıyor ki siz İngilizceyi yeni yeni öğreniyorsunuz. Hemen sizi terk edebiliyor. Genellikle çevrimiçi yabancı arkadaş sitelerinde tanıştığınız insanlarla olur. Ama Chatbot böyle değildir. Sizi hiç terk etmez. Siz istediğiniz kadar konuşun, yanlış yapın vazgeçmezler. Hatta hatalarınızı söyleyerek sizi yönlendirebilirler.

Chatbot İle Nasıl İngilizce veya Dil Öğrenebiliriz?

Peki, gelelim bunu nasıl yapacağımıza. İngilizce veya başka bir dil öğrenmek için bir sürü alternatif Chatbot uygulaması mevcuttur ama ben birkaç tanesini burada sıralayacağım;

1.Andy

Andy the Chatbot, pratik yapmanıza yardımcı olacak İngilizce dil öğrenme uygulamasıdır. Andy dil bilgisi dersleri verebilir, yerleşik bir sözlükle kelime dağarcığınızı genişletir ve hatta gündelik tartışmalar için basit bir arayüz sağlar. Andy’nin seninle dil oyunu oynamasını bile sağlayabilirsin. Andy Chatbot uygulaması Android ve iOS kullanıcıları için kullanılabilir .

Andy,  piyasadaki en gelişmiş sohbetçi olmasa da, yalnızca İngilizce öğrenmeye başlayanlar için kesinlikle bir başlangıçtır.

2.Profesör Edwords

Profesör Edwords, aynı şekilde İngilizce öğrenmek ve sürekli pratik yapıp seviyenizi geliştirmek ve kelime dağarcığınızı genişletmek için alternatif bir web sitesidir.

3.P-BOT

P-BOT, ya arkadaş sadece İngilizce mi dünyada tek dil belki ben Rusça öğreneceğim diyorsanız P-BOT’u kullanabilirsiniz. P-BOT hem İngilizce hem de Rusça öğrenmenizi sağlamaktadır. Böylelikle hem Rusça hem de İngilizce dil pratiği yapıp seviyenizi yükseltebilirsiniz.

4.CleverBot

CleverBot ise diğerleri gibi İngilizce pratiği, kelime dağarcığını geliştirme ve günlük konularda İngilizce konuşmanızı sağlamaktadır.

Ben bu kadarını listeledim ama siz başka dil öğrenmek için Chatbot kullanmak istiyorsanız internette bir aramayla tonlarca kaynak veya Chatbot uygulaması bulabilirsiniz. Bu Chatbotları dil öğrenme uygulamalarına benzetmeyin. Kendi hobilerinizle veya alanınızla ilgili bile konuşabilirsiniz normal arkadaş gibi konuşmak daha hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır.

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.