1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Lightbot: Code Hour ile Programlamaya Giriş Yapın

Lightbot: Code Hour ile Programlamaya Giriş Yapın
0

Programlama öğrenmenin en eğlenceli yolunun, cep telefonu ve tabletlerimize yükleyebildiğimiz oyun uygulamalarının olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz. LightBot: Code Hour da bu uygulamalardan birisi.

 

Bu uygulama hiç programlama deneyimi olmayan her yaş grubu tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Programın açıklamasında K-12’nin her seviyesindeki öğrenciler olarak belirtilmiş ancak programlama tecrübesi olmayan yetişkinler için de tavsiye edilebilir. Genellikle programlamaya giriş için çoğu kişi tarafından tercih edildiği belirtiliyor.

lightbot code hour2 1 | Eğitim Her Yerde

Lightbotun son sürümü 28 farklı dilde kullanılabiliyor ancak bunlar arasında Türkçe dil seçeneği yok. Ancak neyin nasıl yapılacağı uygulamada gösterildiği için İngilizce olarak da rahatlıkla her yaş grubu tarafından kullanılabilir.

Lightbot temel olarak bulmaca oyunu aracılığıyla programlama mantığını kazandırıyor. Oyunda ilerleme, ışık yakma, dönme, zıplama ve fonksiyon yazma gibi işlemleri kullanarak kareler üzerinde hareket edip mavi kareleri ışıklandırmayı amaçlıyorsunuz.

lightbot code hour2 | Eğitim Her Yerde

Uygulama; temel kavramlar, fonksiyonlar ve döngüler olmak üzere üç kategori ve bunların içinde yer alan 20 bölümden oluşuyor. Temel kavramlara yönelik uygulamaların yer aldığı ilk kategori sekiz bölümden oluşuyor. Fonksiyonlar ve döngüler kategorilerinde ise altışar bölüm bulunuyor.

Lighbot: Code Hour, Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Üyelik vs. de istemiyor, doğrudan uygulamalara başlayabiliyorsunuz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lightbot.lightbothoc

https://itunes.apple.com/us/app/lightbot-code-hour/id873943739

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.