1. Anasayfa
  2. Haberler

ALES Sonuçları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanacak?

ALES Sonuçları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanacak?
0

19 Kasım’da yapılan ALES’in ardından binlerce öğrenci için heyecanlı bekleyiş başladı. ”ALES sonuçları ne zaman açıklanacak” sorusunun cevabı ÖSYM’nin yayımladığı takvim ile yanıtını buldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları için geri sayım başladı. Peki 2017 ALES sınav sonuçları açıklandı mı?

ALES SONUÇLARI 2017 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin yayımladığı takvime göre ALES sonuçları 21 Aralık 2017 Perşembe günü açıklanacak. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak sorgulama işlemini yapabilecek.

ALES SONUCUM NE?

SORU VE CEVAPLARA NASIL ULAŞILIR?

19 Kasım 2017 tarihinde uygulanan 2017-ALES Sonbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden, sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

ALES SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLİR?

ÖSYm tarafından yapılan ALES sınav sonuçları için sınava giren adaylar sabırsızlanıyor. ALES sonuçları,ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi ve aynı zamanda Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açılacak. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemine veya Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş yapması gerekmektedir.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.