1. Anasayfa
  2. Haberler

Bursa Bilim Şenliği

Bursa Bilim Şenliği
0

Bursa Bilim Şenliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından 4-5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenmektedir. Bilim Şenliği’nin bu yıl ki konsepti “ Enerji Verimliliği” olarak belirlenmiştir. Bu konsept başta olmak üzere bilim ve teknoloji alanında projelerin, atölye çalışmalarının, bilim gösterilerinin ve konferansların gerçekleştirildiği Bursa Bilim Şenliği bu yıl ilk kez TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenmiştir.

Bursa Bilim Şenliği içerisinde aynı anda en fazla katılım ile atölye çalışması gerçekleştirme dünya rekoru denemesi yapılmıştır.

Bursa Bilim Şenliğinin Amacı

  • Bilime ilgi duyan, amatör ve profesyonel tüm bilim severlerin keşif ve icatlarını sergilemek,

  • Bilim ve teknoloji alanlarında icat çıkarmak üzere toplumu cesaretlendirmek,

  • Kamu – Sanayici – Mucit buluşmasını gerçekleştirerek, icatları olan bilim adamı, mucit ve bilim severlerin projelerini gerçekleştirebilecekleri ortaklıklar kurmalarına olanak sağlamak,

  • Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi sağlanması.

 

Ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayınız

Facebook Yorumları

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.