Öğretmenlere Arduino ile Robotik Kodlama Eğitimi Verildi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında öğretmenlere eğitimin artık bölünmez bir parçası haline gelen Arduino ile Robotik Kodlama Eğitimi verildi. Programı başarı ile tamamlayan öğretmenlere ise eğitim sonunda sertifikaları dağıtıldı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Faaliyetlerine Devam Ediyor. Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2018 Teknik Destek Programı kapsamında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmenlere Arduino ile Robotik Kodlama Eğitimi verildi.

Muğla’da 21. Yüzyıl becerileriyle donatılmış nesiller yetiştirmek, algoritmik düşünceyi öğretmek amacındaki eğitim kapsamında 28 öğretmen öğrencileriyle birlikte gerçekleştirebilecekleri yeni proje fikirlerine imza attılar. Yeni teknolojilerin eğitim ortamlarına entegresi ve pragmatik amaçla kullanımının yaygınlaşması, analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi nihai amacıyla öğrencilerimize ulusal ve uluslararası alanda kendilerini ifade edebilecekleri uygun ortam yaratmak ve onları destekleme amacıyla 30 saat süren eğitim sonunda katılımcılara katılım sertifikaları takdim edildi.

Facebook Yorumları

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.