1. Anasayfa
  2. Değerlendirmeler

Mutlu Son

Mutlu Son
1

Kimsenin okumak istemediği ve gördüğünde hızlıca geçtiği uzun yazıların satır aralarına gizlenmiş önemli bilgiler, sizi diğerlerinden ayıran önemli bir kazançtır. Bu nedenle ben kısa ya da uzun yazı fark etmez ilgimi çekmeyi başarmış her yazıyı keyifle okurum.

Ben de aynı örnek üzerinden giderek bu satırların arasına bazı önemli bilgileri saklamak istiyorum. Fakat bunun için öncelikle giriş yazısında sizin ilginizi çekmeyi başarmış olmam gerekmektedir. Zaten buraya kadar da gelmiş iseniz önemli bir ölçüde bunu başarmışım demektir. Bununla birlikte herhangi bir rehavete kapılmadan bu ilginizi sürekli tutmak için yoğun bir gayret içerisindeyim.

Kimsenin değil bir kitap, bir köşe yazısı bile okumadığı zamanımızda sizin bu satırları okuyarak, öncelikle önemli bir çaba içerisinde olduğunuzu hatırlatmadan geçemeyeceğim. Bu önemli hatırlatmamı da yaptıktan sonra devam edelim istiyorum. Çünkü siz sabırsızlıkla yazının içerisindeki önemli bilgileri okuyup hızlıca diğer işlerinize geçmek istiyorsunuz. Kendinizce haklı olduğunuz yönleriniz illa ki vardır fakat bu yazıyı okuduktan sonra da birçok işinize yetişebilecek kadar zamanınız olacaktır. Yok, benim çok önemli işlerim var deyip yazımıza burun kıvırıyorsanız da sizi zorla burada tutacak değilim. Çünkü içinde ilgi, sevgi ve merak olmayan çabaların hayırlı neticeleri olmaz. Bu arada burun kıvırmak için henüz daha yolun başındayız. Neden derseniz, henüz yazıyı okuyup bitirmediniz. Bu nedenle erken karar verip hatalı bir karar vermenizi istemem.

Her şeyden önce sabırlı olmanızı isteyeceğim. “Sabreden derviş muradına ermiş” derler. Bu sözün “sabır ve çileli bir hayatı olan tasavvuf ehli dervişler” için söylendiğini düşününce nihayetinde muradına ermiş olduklarını anlıyoruz. Yani başarı, öyle kolayca ulaşılabilecek bir şey değildir. Başarıya ulaşmak için sabırla çalışmak gerekmektedir. Ben bu yazıyı bir sona bağlamak için şu an sabırla yazmaya çalışıyorum. Nihayete ulaştığım zaman muradıma ermiş olmanın verdiği mutluluğu yaşayacağım. Çünkü az da olsa yapmaktan keyif aldığım bir şeyi yapıyorum. Bunun verdiği mutluluğu sizinle de paylaşmak istiyorum.

Siz de en az benim kadar ve bana katlanarak bu yazıyı sabırla okuyorsunuz. İçinde size ait birtakım şeyler bulabilirsiniz. Bu gayet doğal ve anlaşılır bir durum olacaktır. Birazdan okumayı bitirdiğinizde mutlu sona ulaşmış olmanın verdiği mutluluğu doyasıya yaşayacaksınız. Neticede okumaya karar verdiğiniz bir yazıyı okudunuz. Bu sizin farkında olarak ya da olmayarak vermiş olduğunuz binlerce karardan sadece birisiydi. Bu kararı verdiğiniz için sizi kutlarım. Okumamak için bir karar vermiş olsaydınız size kızmazdım ama sizin de verdiğiniz doğru ya da yanlış kararların sizi ne kadar etkilediği ile ilgili bir farkındalık edinmeniz mümkün olmayacaktı.

Dolayısıyla son vermiş olduğunuz kararınızı sonuna kadar devam ettirdiğiniz için mutlu sona ulaşmış olduğunuzu düşünebilirsiniz. Mutlulukla kalın.

Facebook Yorumları

İlk, orta ve üniversite öğrenimini Konya’da tamamladı. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Beyşehir Bahçelievler Kasapoğlu İlköğretim Okulu ve Bozkır Lisesinde Psikolojik danışman ve Rehberlik Öğretmeni olarak görev yaptı. Vatani görevini 2005 yılında Siirt 3 üncü Komando Tugayı Rehberlik Danışma Merkezinde Sağlık Teğmen olarak tamamladı. Halen, Meram Rehberlik Araştırma Merkezinde Özel Eğitim Bölümünde görev yapmaktadır. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalında yüksek lisans tez çalışmasını tamamlamıştır. Çocuk gelişim ve zeka testleri uygulayıcı eğitimi, aile eğitimi gibi seminer ve kurslara katılmıştır. Konya İl Emniyet Müdürlüğünün “Toplum ve Güvenlik Güçlerinin iletişimi” temalı AB projesinde görev almış ve çeşitli Avrupa Ülkelerine proje ve çalışma ziyaretlerinde bulunmuştur. Evli ve 4 çocuk babası olan Candan, ilk olarak Bozkır Postası gazetesinde yazarlığa başlamış olup, sonrasında da, Konya Hâkimiyet Gazetesinde, aile, toplum, eğitim ve çocuk psikolojisi üzerine pazartesi günleri köşe yazıları yazmaktadır. “EBEVEYN NOTLARI” ve "KENDİME RAĞMEN BEN" adlı yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (1)

  1. Okumak ya da okumamak,işte bütün mesele bu

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.