1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

BlockCad ile Online Yapı Seti STEM Uygulaması

BlockCad ile Online Yapı Seti STEM Uygulaması
0

STEM uygulamalarında günlük hayatta karşılaştıkları ürünleri gerçekleştirmek ve inovasyon becerilerini geliştirerek kendilerinin oluşturduğu ürünleri ortaya koyabilmesi için Edu Tech’ler veya yapı setleri kullanılmaktadır. Öğrenciler özgün tasarımlarını kendi ince kas becerilerine göre gerçekleştirebiliyorlar. Bunun için Lego WeDo, Lego Mindstorms, Fischertechnik gibi ürünler bu alanda en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir.

Bu yazımızda yapı setleri olmadan bir bilgisayara yükleyerek kullanabileceğiniz ve çok bilinmeyen bir program olan “BlockCad” programından bahsedeceğiz. Öğrencilerin kolay bir şekilde bilgisayarda yapacakları tasarımlar yardımıyla gerçeği aratmayan ürünler ortaya koyabileceklerdir. Arayüzü gayet kullanışlı ve basit olmakla ingilizce olan program öğrencilerin kolay bir şekilde anlamalarını sağlayacaktır. Farklı blok seçenekleri ve hazır yapıları da kullanabilmelerini sağlamaktadır.

 

blockcad ile ilgili görsel sonucu

 

blockcad ile ilgili görsel sonucu

blockcad ile ilgili görsel sonucu

Özellikle yerli ürünleri geliştirmenin önem kazandığı günümüzde öğrencilerden yerli otomobil , yerli savunma sanayi ürünleri ve değişik mimariler beklenmekte , bu becerilerin ise okul çağındayken minimum yaş seviyesinde olması beklenmektedir. Bu tarz programlar geliştirilecek olan ürünlerin öğrenciler tarafından yapılmasının sinyallerini vermektedirler.Programı bilgisayarınıza indirmek için https://blockcad.en.softonic.com/ sitesini ziyaret ediniz. Burada gerçekleştirdiği ürünleri benzer lego ürünleri ile de günlük hayata dönüştürebilir. Güzel tasarımlarınızı bekliyoruz..!

DSC 1774 | Eğitim Her Yerde DSC 1775 | Eğitim Her Yerde

Facebook Yorumları

Bilgisayar Sistemleri Öğretmeni / Bilgisayar Mühendisi Konya'da öğretmen olarak görev yapmaktayım. Scientix Elçisi T4 Elçisi Yüksek Lisans Bilgisayar Mühendisliği / Yönetim Bilişim Sistemleri eğitimlerimi tamamlamaktayım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.