1. Anasayfa
  2. Bilgi Bankası

Leap Motion ile Bilgisayarı Eğlenceli Kullan


0

Leap Motion , temel olarak mouse ve klavye ile yapabileceklerinizi elleriniz ve parmaklarınız yardımıyla hiç bir yere dokunmadan kullanabileceksiniz. Hem eğlence hem de eğitim açısından çok fazla etkinliği bulunan bu cihaz USB kanalı ile bağlanarak, sizin bilgisayar ve çevresindeki hiçbir şeye dokunmadan sadece parmaklarınızı hareket ettirmeniz ile bilgisayarda kolaylıkla işlem yapabileceğiniz 3 boyutlu bir kontrol cihazı olarak Amerika’da üretildi ve ülkemizde de tedarik edilebilmektedir.

Leap Motion, elleriniz ve 10 parmağınızın hareketini algılarken oldukça hassas sensörleri sayesinde bilgisayarda herhangi bir işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Bilgisayarınıza USB ile bağladığınız bu küçük cihaz, üzerinde bulunan üç led lamba ile elinizi aydınlatırken hareket sensörleri ve kameraları ile tepki süresi çok kısa olacak şekilde 10 parmağınızın milimetrenin 100’de birine kadar olan her hareketini algılayabiliyor ve kaydedebiliyor.

Leap Motion ile yapabilecekleriniz;

  • Tasarımlarınızı dokunuşlarınızla çok hassas bir şekilde yapabileceksiniz.
  • Oyun oynamaya farklı bir bakış açısı getirerek daha eğlenceli yapıyor.
  • Web üzerinde gezinirken artık size daha kullanışlı bir hale getiriyor.
  • Kendi uygulamaları sayesinde arttırılmış gerçeklik ve diğer yapılara entegre bir şekilde kullanım sağlatıyor.

Aşağıda yapılan örneklerden kareler mevcuttur.

leap motion cat ile ilgili görsel sonucu

Ä°lgili resim

Ä°lgili resim

leap motion ile ilgili görsel sonucu

 

Facebook Yorumları

Bilgisayar Sistemleri Öğretmeni / Bilgisayar Mühendisi Konya'da öğretmen olarak görev yapmaktayım. Scientix Elçisi T4 Elçisi Yüksek Lisans Bilgisayar Mühendisliği / Yönetim Bilişim Sistemleri eğitimlerimi tamamlamaktayım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.