1. Anasayfa
  2. Makaleler

Tüm Potansiyelinize Ulaşmanızı Engelleyecek 3 Şey


0

Hayatımızın her gününü daha iyi hale getirmek için çalışmak ve maksimum potansiyelimize erişmek için çabalamak en önemli hayat amaçlarımızdan biri olmalı. İster kendini beğenmişlik, başarısız olma korkusu ister kötü alışkanlıklar veya başka faktörler olsun çoğu insan neden asıl amacını gerçekleştiremez? – Bu senin hikayen olmak zorunda değil.

Pek çok insanın neden geri planda kaldığını anlamak ve senin başına asla böyle olaylar gelmeyeceğini düşünme yaklaşımın bu şansı oldukça artırır.

İşte potansiyeline ulaşmanı engelleyecek olan üç şey;

1.Sınırlı vizyona sahip olmak

Çok üzücü ve acı gerçeklerden biri pek çok insanın hayatta gerçek potansiyellerine ulaşmak konusunda sınırlı vizyona sahip olmalarıdır. Onlar kalp kırıklıklarını, başarılarını ve acılarını hayatın bir parçası olarak görürler, insanlar için hayatta neye sahip oldukları gerçekte neyin olabileceği konusunda vizyonlarını gölgeler.

Herhangi büyük bir organizasyon, birey veya takımın harika bir başarıya imza atması vizyonunu geliştirmesiyle ve olay gerçekleşmeden önce akıllarında olayı çözmekle mümkündür.

Vizyonunu genişletmek zihnini sürekli çalıştırmak demektir. Canlandırıcı ve ilham verici kitaplar okumak düşünce biçimini etkiler. Seni heyecanlandıran büyük ve zor hedefler belirle –  ve onlara her gün bak. Kendi kendine pozitif konuşma alışkanlığı edin ve kendini başarmış ve pozitif bir insan olarak hayal et. Hayalin veya amacın ne olursa olsun kendini başarılı ve kazanmış olarak imgele.

2.Negatif insanlarla bir arada olmak

En çok birlikte zaman geçirdiğimiz insanlara benzemeye başladığımız gerçeği çok doğru. Bir süre sonra karşımızdakilerin alışkanlıklarını, konuşmalarını, hayallerini ve hayat yolculuklarını kendi hayatımıza adapte ederiz.

Şimdiye kadar pek çok başarılı yüzlerce atletin yanlış kişilerle ilişkileri sonucu kariyerlerini sokağa attığını gördüm. Harika fikirleri olan ve bu fikirleri ilerletme gücüne sahip pek çok girişimcinin sırf yanlış insanlarla takıldıkları için yüz üstü yere çakıldıklarını biliyorum.

Pazarı domine edecek derecede yetenekli ekipler veya madalya kazanacak kadar yetenekli sporcuların hepsi negatif insanlar yüzünden şu an çok daha kötü durumda. Bu işin dip noktasına bakarsak hayatınızı kimlerle paylaştığınız sizin hayatınızı doğrudan etkiler – ve sonuca da direkt olarak etkisi olur.

3.Zor zamanlarda sebat ve mücadele gücünün olmaması

Hayatta her şey bizim için her zaman mükemmel olmayabilir. Bazen başarısız olabiliriz ve odağımızı kaybedebiliriz, demotive olabilir ve kendimize güvenimizi kaybedebiliriz ve varacağımız en son noktanın olduğumuz yer olduğunu düşünebiliriz.

Tarihte kazanılmış her büyük başarı birinin anlamsız mücadelesi, zor zamanlarda sebat etmesi ve en son varılan noktada ise şampiyon olarak adlandırılması ile sonuçlanmıştır. Hayat mücadelen boyunca pek çok kez yere serileceksin.

Bu tartışılmaz. Ama yere serildikten sonra ne yapacağına karar vermen her şeyi değiştirebilir. Yerde kalıp yenilgiyi kabullenebilirsin ya da ayağa kalkıp ulaşacağın yere varmak için sonuna kadar mücadele edebilirsin.

3 Things That Will Always Rob You of Reaching Your Full Potential Matt Mayberry

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir
Atatürk

Yorumunuz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.